sadsad x
asdasd

Süt Saklama 

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Üzgünüz! Aradığınız Ürün Bulunamadı,Farklı Bir Arama Yapmayı Deneyin.

Anne Sütü Saklama 

Bebeğinizin gelişimi için en önemli unsur olan anne sütü, içeriğindeki vitamin ve protein ile bebeğinizin katı mamayla tanışmasından önceki süreci kolaylaştırır ve gelişiminin ilk basamağını sağlıklı bir şekilde atlamasına önemli bir katkıda bulunur. Bebeğinizin sağlıklı büyüyebilmesi için tercih etmeniz gereken en temel besin kaynağı olan anne sütü özel olarak üretilen süt saklama çantası, süt saklama biberonları, süt sağma pompası gibi ürünler sayesinde evde süt saklama artık çok kolay. Böyece uzun süre güvenli depolama imkanına da sahip olabilirsiniz. Doğru saklama koşulları sağlandığında steril süt saklama poşeti, süt saklama kabı, süt saklama biberonu sütünüzü muhafaza edebilir ve ısı dengesini sağlayarak bozulmasına engel olabilirsiniz. Sağlık bakanlığının ideal anne sütü saklama koşullarına göre elde edilen anne sütü 3 saat oda sıcaklığında, 3 gün buzdolabında ve 3 ay derin dondurucuda kalabilir. Bu saklama koşullarına göre, süt saklama buzdolabında herhangi bir bozulma durumu yaşanmadan özel olarak ısıya dayanıklı üretilen süt saklama ürünleri ile mümkün olabilir. Kısa süreli kullanım için üretilen süt saklama şişeleri güvenle kullanabileceğiniz alternatiflerdendir. Buzdolabınızın açılıp kapanması dahilinde oluşan ısı değişimi anne sütünü etkileyeceğinden ürünlerinizi orta bölmelerde muhafaza etmeniz ve kullanacağınız ürünlerin bu ısı değişimine dayanıklı olması gerekmektedir. Ayrıca buzdolabında ya da derin dondurucuda saklayacağınız sütünüzü buzdolabındaki diğer yiyeceklerle temas etmemesi açısından (koku vs.) sert plastik ve çift kilitli tercih edilmesi daha güvenli bir saklama koşuluna sahip olmanıza yardımcı olur.

Uzun Süre Saklama ve Steril Bir Koruma Deneyimi

Anne sütünün içeriği bebeğinizin büyümesiyle birlikte değişim göstermektedir. Bebeğinizin ihtiyaçlarına göre şekil alan bu temel besin kaynağını muhafaza ederken bu gelişim sürecine dikkat etmeniz ve saklamak üzere sağdığınız sütünüzün üzerine tarih yazmanız elde edilen sütün daha sağlıklı kullanılmasına yardımcı olacaktır. Süt saklama şekilleri arasında çalışan ve ihtiyacından fazla olan sütü depolamak isteyen annelerin tercihi derin dondurucuda süt saklama yöntemi  ısıya karşı dayanıklı  plastik süt saklama kabı, süt saklama poşeti, süt saklama şişesi gibi özel ürünlerle yapılır. Bu ürünleri kullanırken PVC, BSA gibi bebeğinize zararlı toksin maddeleri içermeyen ürünleri kullanmamaya dikkat edebilir, bebeğinizi sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz. Bu ürünlerin yanında süt saklama çantası da tercih edilen bir diğer üründür. Bir nevi termos şeklinde kullanılan bu ürün depolamadığınız anne sütünü gün içinde kullanıma uygun olarak korur ve aynı ısıda kalmasını sağlar. İş veya başka sebepler dolayısıyla sütünü günlük kullanım harici muhafaza etmek için süt saklama poşeti tercih edebilirsiniz.

Süt Saklama Poşeti Özellikleri ve Süt Saklama Poşeti Yorumları

Peki uzun süreli anne sütü saklama konusunda tercih edilen ürünlerden biri olan süt saklama poşeti özellikleri nelerdir ve süt saklama poşeti nasıl kullanılır ? Öncelikle sağdığınız sütü steril bir şekilde muhafaza etmenizi ve elde ettiğiniz anne sütünün aynı protein değerlerine sahip bir şekilde saklamanızı sağlar. Bunun yanında, kaliteli bir saklama imkanı sunabilmek için çift kilitli üretilen saklama poşetleri herhangi bir sızma, hava alma durumu yaşamaksızın bebeğinizi güvenli bir şekilde beslemenize yardım eder. Sağdığınız anne sütünü biberon yardımıyla süt saklama poşetlerine aktararak uzun süre sütünüzü saklayabilirsiniz. Çocuğunuzun sağlığı için tek kullanıma uygun olarak üretilen süt saklama poşeti 25 adet veya 50 adet versiyonlarıyla satışa sunulmaktadır. Süt saklama poşeti adına yapılan yorumlarda birçok annenin değindiği husus olan steril ve güvenli saklama imkanı anne sütü saklama alanında üretimde bulunan bir çok markanın önemsediği bir noktadır. Sayfamızda yer alan ürün alternatiflerini inceleyebilir, ev ekonominize uygun ürünleri tercih edebilirsiniz.

 Aşağıdaki listede yer alan anne sütü saklama süreleri Sağlık Bakanlığı'nın 03.05.2012 tarihinde 5258 sayılı yazısında yayınladığı koşullardır.

Anne Sütü Saklama Koşulları

          Sıcaklık                                        Saklama Süresi

- Oda Sıcaklığı (19- 26° C)                                 3 Saat

- Buzdolabı (<4° C)                                            3 Gün

- Dondurucuda (-18° C)                                     3 Ay

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.