sadsad x
asdasd

Oto Koltukları

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Neden Oto Koltuğu Satın Almalısınız?

Bebeğiniz ile yapacağınız yolculuklarda onun araç içerisinde konforlu ve güvenilir bir şekilde gitmesi için oto koltuğu kullanımı yasal olarak zorunludur. Oto koltukları, araçların arka koltuğuna monte edilen, bebek ve çocukların araba ile seyahat ederken güvende kalmalarını sağlayan araçlardır. Tıpkı ebeveyn koltukları gibi onların bu özel koltukları da emniyet kemerlidir.

Oto koltuğu satın alırken karşınıza pek çok alternatif çıkar. Ebeveynler de genellikle bu çeşitlilik arasında karar vermekte zorlanır. Hem tasarımı güzel olsun hem yenilikçi teknolojilere sahip olsun, hem de bütçe dostu olsun derken seçenekler gittikçe artarak kafa karışıklığı yaratabilir. Bu kafa karışıklıklarını gidermek için oto koltuklarını sizler için araştırdık.

Oto Koltuğu Seçimi Nasıl Olmalı? 

Bebeğinizi arabada güvende tutacak oto koltuğu seçimi yaparken; ilk olarak bebeğinizin kilosuna, koltuğun güvenlik önlemlerine ve aracınıza sabitleniyor olmasına dikkat etmek gerekir. Bebek ve çocuklar için oto koltukları 4 şekilde gruplandırılmaktadır. Bu gruplandırma yaş ve ağırlık esas alınarak uluslararası standartlara göre yapılır;

Grup 0 Oto Koltuğu          : Bu grup bebek oto koltuğu olarak geçer. Doğumdan 9 kg’a kadar olan bebekler içindir. 1 yaşına kadar kullanılabilir.

Grup 1 Oto Koltuğu           : 9-18 kg arası çocuklar için tasarlanan bu grup 9 aylıktan itibaren 3,5 yaşa kadar kullanılabilir.

Grup 2-3 Oto Koltuğu      : 15-36 kg arasındaki çocuklar içindir. 3,5 yaşından 12 yaşa kadar kullanılabilir.

Grup 1-2-3 Oto Koltuğu   : Geniş kullanım imkanı olan bu grup 9-36 kg arası çocuklar içindir.

 

Çocuk Oto Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1- En önemli konu ISO-FIX özelliğine sahip olmasıdır. Isofix, uluslararası standartlara göre belirlenmiş çocuk oto koltuklarının araca güvenilir bir şekilde bağlanma yöntemidir. İsofix özellikli oto koltuğu, bebek koltuğu arka koltuğa nasıl bağlanır sorununa da çözüm getirmektedir. Bu sistem sayesinde oto koltuğu arabanın koltuğuna kolay ve güvenilir bir şekilde sabitlenmektedir. Oldukça pratik olan isofix montaj yapısı 2000 sonrası yeni araçların hemen hepsinde vardır. 

2- Oto koltuğu seçerken bebeğinizin yaş ve kilosunu ilk öncelik alarak dikkat etseniz de uzun süreli kullanımı da göz önünde bulundurarak dayanıklı ve kaliteli ürünlerden yana tercihinizi yapmalısınız.

3- Bebeğinizin yolculuklarda sıklıkla uyuyacağını da hesaba katarak uyku pozisyonu özelliği olan bebek oto koltuklarını tercih etmelisiniz.

4- Seçtiğiniz oto koltuğunun aracınız ile de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

5- Oto koltuğu seçerken güvenlik önlemlerine de ayrıca dikkat etmeli küçük bebekler için 5 noktalı emniyet kemeri özelliği olan modelleri seçmelisiniz. 5 noktalı kemerler bebeğinizi omuz ve kalçadan kavrayarak tam koruma ve yüksek derecede güvenlik sunmaktadır.

6- Oto koltuğu bakarken gerekli testlerden geçmiş, uluslararası standartlara göre üretilmiş modelleri seçmelisiniz.

7- Kumaş yapısının terletmeyen, yanmaz, kolay silinebilir ve yıkanabilir özellikteki malzemelerden olmasına dikkat etmelisiniz. 

En İyi Oto Koltuğu Modelleri

Bebeğiniz ile birlikte konforlu yolculuklar yapabilmeniz için ihtiyacınız olan tüm bebek oto koltuğu modelleri bu kategorimizde sizleri bekliyor. Geniş ürün yelpazesine sahip bu kategorimizden bebeğiniz için en doğru ürünü seçip, güvenle satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bebek Oto Koltuğu Fiyatları

Oto koltuğu fiyatları marka ve modeline göre değişkenlik göstermekle birlikte, dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım sunması da fiyatı belirleyen etkenlerdendir. Bütçenize uygun modelleri araştırırken dayanıklılık ve uzun süreli kullanımı da göz ardı etmeden tercihinizi yapmalısınız. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.