sadsad x
asdasd
Oto Koltuğu ve Ana Kucağı
Sıralama seçin

3'lü

4'lü

 

Oto Koltuğu & Ana Kucağı

Bebeğiniz için ihtiyaç duyduğunuz önemli eşyaların başında oto koltuğu ve ana kucağı geliyor. Bebeğinizle birlikte güvenli bir biçimde seyahat etmenizi sağlayan oto koltukları ve onu her daim rahatlıkla kucağınızda taşıyabilmenizi sağlayan ana kucağı modelleri çocuklarınızın güvenli bir şekilde yolculuk yapmasını sağlıyor. bebek oto koltuğu ana kucağı gibi ekipmanlar, kendini koruyabilecek seviyede olmayan bebeklerinizi araç ile yolculuk ederken yanınızda güvenli bir şekilde seyahat ettirmek için güvenlik sağlayan bir ürün olarak üretilmiştir. Oto koltuğunda olduğu gibi ana kucağı seçiminde de dikkat etmeniz gereken bazı önemli durumlar var. Ana kucağı almadan önce ilk yapmanız gereken bebeğin kilosunu göz önünde bulundurmanızdır. Eğer bebeğiniz normal bebek kilosu sınırlarındaysa standart bir model işinizi görecektir; fakat kilolu bebekler için bu standart modelleri tercih etmek yerine, özel olarak üretilen modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Oto Koltuğu & Ana Kucağı: Yollarda Keyifli Bebekler

Bebeğinizle yapacağınız seyahatlerde onun araç içinde güvenli ve rahat bir şekilde gitmesi için oto koltuğu kullanımı yasalarca zorunludur. Bu koltuklar, araçların arka koltuğuna monte edilir, bebeklerin araç ile seyahat ederken güvende kalmalarını sağlar ve tıpkı anne ve babaların koltukları gibi onların bu minik koltukları da emniyet kemerlidir. Bir oto koltuğunu almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri, güvenli ve de kaliteli bir ürün almış olmanız bilincidir. Ayrıca koltuğun beş yıldızlı emniyet kemerinin olması da oldukça önem arz etmektedir. Zira beş yıldızlı kemerler, bebeğinize üç ya da dört yıldızlı kemerlere göre daha fazla koruma sağlar ve bebeğinizin güven içinde yolculuğa devam etmesi sağlanır. Oto koltuğu satın alma aşamasında karşınıza pek çok alternatif çıkar. Ebeveynler de genellikle bu alternatifler arasında karar vermekte güçlük çeker. Tasarımı, yenilikçi teknolojilere sahip olması, bütçe dostu olması derken birçok alternatifin giderek artması kafa karışıklığı yaratabilir. Oto koltuğu modelleri; yandan gelebilecek darbelere karşı yüksek düzeyde koruma, Avrupa güvenlik standardı belgeli olması, isofix ve top tether sistemi ile bağlanabilme özelliği, kolay temizlenebilir kumaş, terletmez özelliği, ayarlanabilir kafa desteği, ayarlanabilir koltuk pozisyonları gibi birçok önemli özelliği içinde barındırmalıdır. Bebek ve çocuklar için oto koltukları 4 şekilde sınıflandırılmaktadır. Uluslararası standartlara göre bu sınıflandırma da yaş ve ağırlık esasına göre yapılır. Bu sınıflandırmalar; grup 0 oto koltuğu, grup 1 oto koltuğu, grup 2-3 oto koltuğu ve grup 1-2-3 oto koltuğu olarak sınıflandırılarak sizlere sunulur. Ana kucağı özellikleri farklı tasarımda, kişisel ihtiyaca uygun, ayarlanabilir, taşınabilir ve yeri rahatlıkla değiştirilebilir seviyede olmalıdır. Ana kucağı oto koltuğu kullanımı seçimini yapmadan önce kendinize sormanız gereken konulardan biri, sırt problemlerinizin olup olmadığıdır. Çünkü; ana kucağı sırtınıza ciddi baskı yapar. Bu da başka sağlık sorunlarına yol açar. Bu yüzden ana kucağı kullananlar bel ve sırt ağrısı çeken, fıtık gibi bel rahatsızlıkları olan kişilerden oluşmamalıdır. O yüzden seçiminizi yaparken, uygun olup olmadığınız da çok önemli bir durum halini almaktadır. İhtiyacınıza uygun bir seçim yapmanız bebeğiniz için en doğru karar almanızla eş değer olduğundan, en iyi alternatifte karar kılacak bir seçim yapmalısınız. Çünkü; mutlu bebekler her şeyden önemlidir.

 

 

Oto Koltuğu & Ana Kucağı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yasalarımıza 2010’dan bu yana birlikte yürürlüğe giren trafik yönetmeliğine göre;  1.35 metreden kısa ve 36 kilogramdan zayıf çocukların bebek oto koltuğu kullanımı zorunlu kılınmıştır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre araç içine yerleştirilen çocuk koltukları, ölümcül yaralanmalar ile diğer riskleri %90 oranında azaltmaktadır. Oto koltuğu kullananlar çocukları için hem yasalara uygun bir iş yapmış olmakta hem de onların geleceğini düşünerek güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlamaktadır. Uzun veya kısa seyahat farketmeksizin tüm yolculuklarda bebeğiniz için özel olarak tasarlanmış şık ve güzel oto koltuğu ürünleri aynı zamanda oldukça pratik ve de güvenli bir kullanım sunuyor. Oto koltuğu fiyatları, ürünün markasına ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sadece tek bir ürün satın alarak bebeklikten çocukluk dönemine kadar kullanabileceğiniz bu ürünler parasının karşılığını sonuna kadar vermektedir, denilebilir. Ana kucağı modelleri, ihtiyaca göre farklı tarzlarda ve de çeşitlerde bulunmaktadır. Yeni doğmuş bebeklerin kendilerini anne kucağındaymış gibi hissetmesi için tasarlanmış olan bu güzel ürünler, gayet rahat ve konforludur. Bu ürün ev tipi ve araç tipi olarak 2 şekilde satılmaktadır. Oto koltuğu olarak da kullanılabilen araç tipi modeller, bebeklerin hem evde hem de arabada konforlu bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır. Grup 0 oto koltuğu olarak da bilinen bu modeller, bebeğinizle araç içinde güvenle yolculuk yapmanızı sağlar. Ancak bu modellerde bebek 9 kg’ı geçtiğinde daha uygun bir oto koltuğuna geçilmesi gerekmektedir. Almak istediğiniz modelin aracınızla tam uyum sağlaması ve kusursuzca sabitleniyor olması oldukça önemlidir. Çünkü; bu koltuklar, bebeğin yaşı, boyu ve de kilosuyla doğru orantılı olmak zorundadır. Bebeğin güvenli için bu ayrıntılar atlatılmadan özen gösterilmeli, dikkat edilmelidir. Ev tipi ana kucakları ise; salıncaklı, beşikli ve titreşimli olmak üzere birkaç modelde satışa sunulmaktadır. Ana kucağı çeşitleri, bebeğiniz için bazen bir yatak, bazen de bir mama sandalyesi, kimi zaman ise bir koltuk görevini görecektir. Ana kucağı fiyatları; oturma alanının büyüklüğü, sallanabilir olması, kemer ayarlama özelliklerinin olması ve oturma düzeninin değiştirilebilir olması gibi özellikleri fiyatı etkileyen unsurlar olmaktadır. Ana kucağı ve oto koltuğu tavsiye edilirken, farklı modellerde olan çeşitlerden, bebeğinizin ihtiyacına göre bütçenize en uygun olanını seçerek satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Oto Koltuğu & Ana Kucağı Kullanışlı, Rahat ve Sağlık içerir

Bebeğe araç için koltuk modelleri almak istediğinizde bir hayli çeşitli olduğunu görmektesiniz. Farklı markalar tarafından piyasaya sunulan oto koltuklarının tümü, temel olarak konforlu, rahat ve güvenliği sağlama esasına dayalıdır. Çünkü; araç yolculuklarında bebeklerin güven içinde seyahat edebilmesi için oto koltuğuna oturtulması gerekir. Dayanıklılık, uzun ömürlü kullanım sunması da fiyatı belirleyen diğer önemli etkenlerdendir. Çocuğa oto koltuğu alırken dikkat edilmesi istenen en önemli konu Isofix özelliğini barındırıyor olmasıdır. Isofix, uluslararası standartlara göre belirlenmiş oto koltuklarının, araca güvenli bir şekilde bağlanması yöntemidir. Isofix özelliği, bebek koltuğu arka koltuğa nasıl bağlanır sorununa da çözüm getirmektedir. Bu sistem sayesinde oto koltuğu arabaya pratik ve basit bir şekilde yerleştiriliyor. Ayrıca Isofix montaj yapısı 2000 sonrasındaki araçların hemen hepsinde vardır. Ana kucağı ise; isminden de anlaşılacağı gibi vücutlarına henüz hâkim olamayan yeni doğmuş bebeklerin, desteklenmesini sağlayıp, onları doğru bir pozisyonda tutar. Böylelikle bebek sanki annesinin kucağındaymış gibi olur. Arkasına rahatça yaslanır, huzurlu ve konforlu hisseder. Ayrıca Kullanım alanlarının dışında bebeğin mutlu bir şekilde vakit geçirmesini sağlayan öğretici oyuncakları olan ana kucağı çeşitleri de mevcuttur. Bu iki ürün olmaz ise; düşmeler, denge sorunları, yaralanmalar ve irili ufaklı kazalar yaşanabilir. Eğer seyahat için de kullanacağınız bir model arıyorsanız, oto koltuğu olarak da kullanılabilen modelleri seçmenizi öneririz. Böylelikle hem evde hem de arabanızda fonksiyonel bir avantaj sağlamış olursunuz.  Bebeğe araç içinde güvenli olması için, bebeğe fazla esneklik tanımayan modellerin, ana kucağı değil oto koltuğu olduğu, oto koltuğu ile ana kucağı arasındaki fark olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat aynen böyle yapıda olup da ana kucağı diye satılan modeller de satışa sunulmuştur. Bir de iki amaçlı kullanılabilir olması için, oto koltuğu ana kucağı adıyla satışta olan ürünler de sizlere sunulmaktadır. Oto koltuğu ana kucağı tavsiye edilirken sadece marka, fiyat veya ebeveynlerin tercihleri yeterli sayılmayıp, bizzat bebeğin kendisi karar alma sürecini belirler. Bu da seçeceğiniz ürüne, bebeğinizin uyum göstermesini gerektirir. Çünkü sağlıklı ve kaliteli bir yapıda bulunan ürünler, sizlerin bebekleri için en çok istediği tercih olarak görülür. Ana kucağı oto koltuğu yorumlar bölümünde siz ebeveynler, çocuklarınıza uygun, birbirinden farklı tasarımda, markada, modelde ve dayanılırlıkta olan ürünlerimizin özelliklerini yakından tanıyıp, geniş ürün yelpazesindeki sayfamızdan inceleyip, çocuğunuz ve bütçeniz için en uygun olanı seçerek alışverişini tamamlamak isteyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.