sadsad x
asdasd

Organik Bebek Beslenme Ürünleri

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Organik Bebek Beslenme Ürünleri

Gelişim anne karnından ölüme kadar yaşanılan bir süreçtir. Kişiler doğdukları andan yetişkinlik seviyesine gelene dek gerek bedensel gerek zihinsel gelişimlerini tam anlamıyla sağlayabilmek için birçok şeye dikkat etmelidir. Bunların başında gelen sağlık, kişinin daha kaliteli bir yaşam seviyesine erişebilmesi için önemsemesi gereken en temel yaşam koşuludur. Sağlıklı bir birey olmak adına tüketilen ürünler kişilerin metabolizmasını, kalp-damar sağlığını, kilosunu etkiler. Günlük yaşam kaidesi içinde düzensiz beslenme, fast-food gibi alternatiflere yönelme ve sıvı tüketiminden kaçınma modern hayatta görülen en önemli sorun olan obeziteye davetiye çıkartmaktadır. Sağlıklı yağların, lif oranı yüksek besinlerin ve besin değeri oldukça yüksek olan tohumların kullanımı yerine daha aperatif ve hızlı tüketilebilen ürünlerin tercih edilmesi bünyenin buna farklı reaksiyonlar göstermesine neden olur. Bu reaksiyonların başında kilo alımı ve buna bağlı olarak yağlanma, kalp rahatsızlıkları ve ilerleyen safhalarda da obezitenin görülmesi mümkündür. Kolay tüketim alışkanlığının getirdiği bu düzen organik beslenme gıdaları ile yerini daha sağlıklı bir yeme düzenine bırakıyor. Organik beslenme ile ulaşılan ürünlerin doğal formu sayesinde herhangi sera etkisine maruz kalmadan yetişmiş ve mevsiminde toplanmış meyve-sebzeleri tüketen tüketiciler gelecek nesillere daha sağlıklı tüketim imkanı sunuyor. Organik olarak tüketiciye sunulan ürünlerde dikkat çeken nokta kimyasal herhangi bir birleşenin ya da seri üretimin hızlanması adına kullanılan yağların (kanola, palm vs.) olmaması önemli bir noktadır.

Organik Ürünler ile Daha Sağlıklı Bir Yaşam

Organik ürünler üreticiden tüketiciye direkt geçiş sağlayan ve bu sebeple doğallığını koruyabilen besinler olduğu için tercih ediliyor. Gerek yetişkinler gerekse büyüme evresinde olan bebekler için kemik gelişimi ve diş sağlığında yeri büyük olan süt temel gıdalar arasında yerini almaya devam ediyor. Organik beslenme ile birlikte sentetik tarım ilaçları ile ilaçlanmamış bitkilerle beslenen, herhangi bir ilaca maruz kalmadan, hormonları oynanmadan veya genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) içermeden yetişmiş hayvanların ürettikleri sütler tüketiciye sunuluyor. Üretimin başından sonuna kadar doğal bir süreci izlenmesi tüketicilerin önemsediği bir nokta haline geliyor. Organik süt ürünleri yetişkin, çocuk fark etmeksizin doğal ve güvenilir bir tüketim imkanı sağlıyor. Özellikle bebeklerin bağışıklık sisteminin henüz yeni yeni geliştiği evrelerde ek gıda olarak kullanılan organik bebek ürünleri hem çocuğunuzun kimyasal süreçlerden geçmiş gıdalarla tanışmasını engelliyor hem de sağlık açısından güven temin ediyor. Bebek organik beslenme organik ürünlerini inceleyebilir bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun olan tamamlayıcı ek gıdaları sayfamız üzerinden kolaysa bulabilirsiniz. Organik bebek beslenme ile birlikte çocuklarınız yapay ve benzeri gübrelerden, koruyuculardan böcek ilaçlarından, kimyasal ambalaj malzemelerinden, renklendiricilerden, katkı maddelerinden , kimyasal kaplama-parlatıcı maddelerden  ve büyütme düzenleyicilerden uzak; üretimden tüketime dek doğal bir sistemle elde edilmiş gıdalarla besleniyor. Özellikle ek gıda takviyesi almaya başlayan çocuklarda organik süt ürünleri devam sütü niteliği taşıdığından steril koşullarda elde edilmiş olması ileride kanser, karaciğer rahatsızlıkları, beyin tümörlerini engellemeye yardımcı oluyor. Bebeğinizin anne sütüyle beslendiği bu süreçte annenin de içeriğinin organik olmasına dikkat ederek tükettiği ürünler sütünün kalitesini etkiliyor ve bu da bebeğin sağlığının gelişmesi anlamına geliyor. Bebeklerde katı mamaya geçiş evresinde kullanılan organik beslenme gıdaları bebeğinizin çevresel toksinlere ve kimyasal etkilere maruz kalmasını büyük bir ölçüde engellemeyi hedefler. Bebeklerin yaşamının ilk 3 yılı onların en hızlı büyüdüğü yıllardır. Bu süreçte bebeğinizi nasıl beslediğiniz ileride bebeğinizin nasıl bir yeme düzenine, uyku düzenine ve dolayısıyla nasıl bir hayat süreceğini belirler. Ek takviyeye başladığınız süreçle birlikte bebeğiniz yoğurt, sebze çorbaları, balık, yumurta gibi gıdalarla tanışacaktır. Bu ek gıdaları seçerken organik olanların tercih edilmesi bebeğinizin zararlı faktörlerden uzak bir büyüme süreci geçirmesini sağlayacaktır.

Organik Beslenme ile Sağlıklı Gelecek

Bebek organik beslenme ürünleri gelişim evresinin en hızlı olduğu 3 yıllık süreçte bebeğinizin kimyasal besinler tüketerek yağlanma sorunu yaşamaması için tüketiciye sunulur. Tarım ilaçları ile üretimin çoğalması hedeflenir. Bu hedef doğrultusunda ortaya çıkan gıdalar hem biz yetişkinler hem de bebeklerimizde çeşitli sağlık sorunlarını meydana getirmektedir. Örneğin çocuklarda meydana gelen erken ergenlik durumu tarım ilaçları ve GDO’lu ürün kullanımı sebebiyle oluşan durumlardan sadece biridir. Bu sebeple organik ürünlerin sunduğu doğal beslenme imkânı tarım ilaçlarının oluşturduğu rahatsızlıklardan uzak sağlıklı bir yaşam formülü veriyor. Organik bebek yiyecekleri bebeğinizin yaşına göre değişkenlik göstermesinin yanı sıra süt ve süt ürünleri, kuru baklagiller, meyve ve sebzeler, et ve balık olarak sıralanabilir. Bunların yanında bebeğinizin güvenle tüketebileceği organik unlu mamüller ve kaliteli karbonhidratlar a gelişim sürecindeki bebekler için önemli bir yere sahiptir. Beslenme şeklimiz sağlığımızın ilerleyen safhalarını etkiler. Bu sebeple vücudumuzun ihtiyacı olan yağın, karbonhidrat ve proteinin doğal olanını tüketmek ilerleyen yaşlarda meydana gelecek birçok rahatsızlıktan kurtulmak anlamına gelmektedir. Organik beslenme ürün çeşitleri sayesinde vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri kimyasal etkilere maruz kalmadan tüketebilirsiniz. Bu ürünlerin içinde bulunan organik yağlar vücudunuzun ihtiyacı olan yağı doğal koşullara sadık kalınmış bir şekilde size sunar. İşlenmiş yağların yanı sıra fazla işlem görmeden ve özünü kaybetmeden size sunulan zeytinyağı, tereyağı ve son dönemde popülerlik kazanmış olan hindistancevizi yağı gibi ürünler organik üretim koşullarına uyarak sizlere sağlıklı bir tüketim imkânı sağlar. Yine aynı şekilde karbonhidratlar da vücudumuzdaki enerji eksiğini gidermek için gereksinim duyduğumuz bir moleküldür. Makarnalar, pirinç, buğday gibi birçok kuru baklagilde karşımıza çıkan karbonhidratlar insan bünyesine elverişli standartlarda yetişmediğinde bünyede yağlanmaya sebep olabilir. Bu noktada hem bireylerin hem bebeklerin organik besinlerle sağlayabileceği bir denge ortaya çıkıyor. Organik bebek makarnası ile bebeklerinizin güvenli bir şekilde beslenmesini ve karbonhidrat gereksinimini gidermesini sağlayabilirsiniz.

Organik Beslenme Ürün Fiyatları

Organik gıdalar tarladan, üretim sürecinden size ulaştırılana dek zararlı maddeleri içermeyecek bir şekilde imal edilirler. Uzmanlar günümüzde kanser, romatizma, hormon bozukluğu, Alzheimer ve tümör gibi hastalıkların altında yatan sebebin düzensiz beslenme olduğu öne sürülüyor. Seri üretimin ve tarım ilaçlarının ortaya çıkmasıyla beraber eskiden oldukça az meydana gelen birtakım rahatsızlıklar düzensiz beslenme, bilinçsiz gıda tüketimi gibi sebeplerden artış gösteriyor. Obezite, otizm, dikkat eksikliği bu rahatsızlıklar arasında gösteriliyor. O nedenle ebeveynler bebeklerinin ileride bu tarz rahatsızlıklar yaşamaması için organik bebek yiyecekleri ile beslemeye özen gösteriyor. Organik gıdaların antioksidan içeriğinin daha yüksek olması vücut direncini arttırıp bebeklerinizin hastalıklardan korunması için yardımcı olyor. Toprağın yapısını bozmadan üretilen organik ürünler doğaya zarar vermeyerek ekosistemin yapısını bozmuyor ve sürdürülebilir tarım imkânı sağlıyor. Seri üretimde yapıldığı gibi daha fazla ürün elde edebilmek için kimyasal yollara başvurmaması ve bu sebeple uzun bir sürece yayılmış tarım anlayışını benimsemesi siz tüketicilerin mevsiminde sebze meyveyle buluşmasını sağlıyor. Bu durum da organik beslenme ürün fiyatları açısından piyasada satışa sunulan diğer ürünlere kıyasla bir farklılığa sebep oluyor. Organik ürünlerin baştan sona kadar, temel gıdaların üretiminde kullanılan her türlü noktayı doğal tutma çabaları göz önüne alındığında bu farklılık ev ekonominizden ziyade sağlığınızı etkiliyor.

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.