sadsad x
asdasd

Mama Sandalyesi

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Bebeklerin biraz daha büyüyüp mama ile beslenmeye başladığı 6 ay sonrası dönemde sizinle birlikte masaya oturup güvenli ve konforlu bir şekilde beslenmesini sağlayan mama sandalyeleri en az ana kucağı, bebek arabası kadar önemli bebek ihtiyaçlarından biridir.

Bebek Mama Sandalyesi Ne İşe Yarar?

Ek gıdaya geçiş sonrası bebeğinizin masada size eşlik ederek kendi başına beslenme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olduğu için mama sandalyeleri oldukça kullanışlı ürünlerdir. Emniyet kemeri özelliği ile bebeğinizi mama sandalyesine güvenle oturtabilirsiniz. Ayarlanabilir yüksek boyu sayesinde bebeğiniz masada sizin seviyenizde olacağı için kendisini güvende hissedecektir. Mama sandalyelerinin önünde bulunan tepsi alanı da bebeğinizin yiyeceklerini yere dökmeden kendi başına yiyebilmesini sağladığı için annelerin en büyük kurtarıcısıdır.


Mama Sandalyesi Alırken Dikkat Edilecekler

Mama sandalyesi alırken ilk dikkat edilecek özellik bebeğinizin konforudur. Oturma kısmı geniş, koltuğu büyük rahat modeller tercih edilmelidir. Özellikle oturduğu ve sırtını dayadığı kısımların minderli ve rahat olması gerekmektedir. İkinci önemli özellik emniyet kilidi sistemi olan mama sandalyeleridir. Mama sandalyeleri bebeğinizin yaşına, boyuna ve kilosuna uygun olmalıdır. Mama sandalyesi satın almadan önce buna kesinlikle bakılmalıdır, kaç kilo veya kaç yaşına kadar kullanılabilir dikkat edilmelidir.

Bazı mama sandalyelerinde çıngırak ve oyuncak gibi bebeğinizin sıkılmadan vakit geçirmesini sağlayacak detaylar bulunur. Böylece bebeğiniz yemek yerken mama sandalyesi oyuncağı ile oyalanabilir.  Mama sandalyesi kılıfı ve mama sandalyesi minderi silinebilir özellikte olmalı, gerektiğinde çıkarılabilir ve makinede yıkanabilme özelliği ile size kolaylık sunmalıdır. Mama sandalyesinin büyüklüğünü evinizdeki yemek masasının büyüklüğünü de düşünerek seçmenizde yarar vardır.  Böylece kalabalık yemek sofralarında mama sandalyesini sığdırmakla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bebeğiniz büyüdükçe hareketleneceğinden mama sandalyesinin devrilme olasılığını düşünerek ayakları geniş ve sağlam modelleri tercih etmelisiniz. Evinizde yer kaplamayan bir model istiyorsanız katlanabilir modelleri tercih edebilirsiniz. Katlanabilir modeller tatil ve seyahatlerinizde yanınızda taşıma kolaylığı da sağlayacağından avantajlı modellerdir.

Oturduğunuz yere göre yükseklik ayarı yapılabilen modeller ve tepsi kısmı çıkarılabilir bulaşık makinesinde yıkanabilen modeller size kolaylık sağlayacaktır. Evin içinde bir noktadan diğer bir noktaya bebeğiniz ile birlikte kolayca taşımanıza yardımcı olacak tekerlekli bebek mama sandalyeleri de bulunmaktadır. Sizin tarafınızdan kontrol edilen fren sistemleri ile tekerlekli modeller de oldukça güvenilir ve kullanışlıdır. Son olarak kullanılan malzemelerin kalitesi bebek ve çocuklar için uygun olmalı herhangi bir kimyasal boyar madde içermemeli bu konuda test edilmiş güven veren sertifika ve belgelere sahip olmalıdır.

 

Mama Sandalyesi Kullanmanın Faydaları 

Mama sandalyesi bebeğinize yemek yedirmeyi kolaylaştıran, bebeğinize kendi kendine yemek yeme alışkanlığı kazandıran beslenme yardımcısı bir üründür. Yemek saatleri bebeğinizin sizinle birlikte aynı masa etrafında oturmasına yardımcı olur. Bu sayede mama yedirme süreci sizin için de daha kolay bir hal alır. Mama sandalyeleri 4 yaşına kadar kullanılabilir, uzun süreli bir kullanım sunduğu için de avantajlı bir üründür. Sizinle birlikte sofraya oturan bebek sizin yemek yeme alışkanlığınızı da gözlemleyerek hem sizinle daha çok vakit geçirecek hem de kendi kendine beslenme alışkanlığı kazanacaktır.

 

En Kaliteli Mama Sandalyesi Modelleri ve Çeşitleri Minicadde.com’da!

Bütçenize en uygun mama sandalyesi fiyatları ve yükseltici mama sandalyesi en güvenilir marka çeşitleri ile sizlerle. Seçiminizi yapın, alışverişinizi güvenle tamamlayın. Unutmayın bebeğinizin bütün ihtiyaçları için Minicadde her zaman en yakın yardımcınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.