sadsad x
asdasd

Mama Sandalyesi ve Aksesuarlar

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

 

Mama Sandalyesi

Bebeğiniz 6. ayına yaklaştığında artık anne sütü ve mamanın dışındaki ek besinlerle beslenmeye de ihtiyaç duyar. Beslenmeyi daha konforlu, keyifli ve de güvenli bir şekilde sağlamak için de mutlaka mama sandalyesi hakkında bilgi edinmek gerekir. Bebeğinizin gelişim gösterip, az daha büyüyüp mamayla beslenebildiği dönemde, ilk kez sofraya oturabildiği dönem de başlamış olur. Siz masada yemeğinizi yerken, mama sandalyesi çalışma masalı ürün sayesinde masa başına kolaylıkla oturtabildiğiniz bebeğinizin de beslenmesine yardım edebilir, hatta bebeğinize tek başına yemek yiyebilme becerisini de yavaş yavaş öğretebilirsiniz. Mama yeme sürecinde, ebeveynlerine sıkıntı çıkaran ve yanlış hareket sergileyen bebekler, oturdukları yerden düşebilme tehlikesini mama sandalyesi faydaları ile bertaraf etmektedir. Bu da beslenme sürecini iyi yönetmenizi sağlayıp, çocuklarınızı daha sağlıklı büyütmenize olanak sağlar.

Mama Sandalyesi Çocuğun Birey Olmasını sağlar

Mama sandalyesi çeşitleri genelde ayrı bir sandalye biçiminde üretilirken portatif olarak üretilip masanın kenarına sabitlenen modelleri de bulunmaktadır. Tek parça, sandalye şeklinde üretilen mama sandalyelerinin, önünde küçük bir masa aparatı bulunur. Bu aparata konulan mama tabağı sayesinde bebek tek başına yemek yemeye çalışacaktır. Bu da çocuğa yemek sırasında bir öğrenim sağladığından, birey olma yönünde atılan ilk adımların örneğini çocuğunuz sizinle paylaşır. Eğer çocuğun beslendiği aparatta eklenmiş oyuncaklar, resimler, görseller ve kabartmalar var ise, özellikle yemek yerken zorluk çıkaran bebekleriniz, bu oyuncaklarla ilgilenir ve beslenme deneyimini oyun ile bağdaştırır. Ancak bu tarzda mama sandalyelerinin kılıflarının değiştirilebilir olması gereklidir. Çünkü; bebeğiniz kendi kaşığını kendi kullanmayı deneme konusunda ısrarcı bir tutum içerisindeyse, etrafını ve sandalyesini kirletebilmektedir. Sandalyeler, bebeğin hareketini az da olsa kısıtlayabildiği için, bebeğin kendini rahat hissetmesini sağlayan mama sandalyesi boyutları tercih edilmelidir. Bu boyutlar bebeğin yemeğini rahatça yemesine olanak sağlamalıdır. Mama sandalyesi minderli ise; bebeğin oturduğu ve sırtını dayadığı minderli kısımlar yeteri kadar rahat olmalıdır. Yoksa bebek, mama sandalyesinde geçirdiği zamandan rahatsız olacağını bildiği için yeme alışkanlığı gitgide bozulacak ve mama saati geldiğinde de huzursuzluk çıkaracaktır. Mama sandalyesi salıncak özellikli modelleriyle de anne ve babaların dikkatini çekip, bebeklerin beslenme alışkanlıklarını keyifli geçirmesini sağlıyor. Tüm bebek eşyalarında olduğu gibi mama sandalyesi alırken de dikkat edilmesi gereken ilk nokta güvenliktir. Ayakların sağlam, bağlantı bölümlerinin de güvenilir olması, zamanla büyüyüp gelişen bebeğinizin beslenirken bir sorun yaşamamasını sağlar. Bir diğer önemli nokta da bebek sağlığına olumsuz etki edecek olan ürünlerin sağlık yönünden sakıncalı hammaddelerden oluşturulmadığına dikkat edilmesi hususudur. Ayrıca yükseklik ayarını yapabileceğiniz ve kendi oturuş seviyenize getirebileceğiniz ürünleri seçmenizde yarar vardır. Böylelikle her zaman bebeğinizi en rahat pozisyona ayarlayabilir, onunla olan göz temasını kaybetmemeyi sağlarsınız. Bebeğin oturma kısmının, yumuşak malzemeden üretilmiş ve bebeğinizin hassas cildine zarar vermeyecek kalitede bir malzemeden yapılmış olmasına da ayrıca özen gösteriniz. Kaliteli, güvenli ve aynı zamanda en makul fiyatlar için doğru yerdesiniz. En bilinen ve tercih edilen çeşitleri sayfamızdan inceleyebilir, bebeğiniz için uygun bulduğunuz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

 

Mama Sandalyesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mama sandalyeleri, bir çok açıdan işlevsel bir üründür. Bebekler için üretilmiş olan sandalyeler, artık standart ve tek tip modellerden oluşmuyor. Çok daha şık, kullanışlı ve de tasarım harikası mama sandalyesi modelleri sizlerin kullanımına sunulmuştur. Sizlere farklı tasarımlar kullanılarak hazırlanmış olan bu ürünlere göz atma imkanı sunuyoruz. Portatif mama sandalyeleri, masa kenarına asılıp sabitlenebilen oturma aparatlarından oluşur ve kimileri de normal yemek sandalyelerinin üzerine konularak sabitlenen yükseltme minderleri olarak görülür. Portatif mama sandalyelerinin avantajı, katlandığında az yer kaplaması ve istenen yere taşınabilmesidir. Bebeğiniz ile gideceğiniz bir gezintide onun kolay bir şekilde yemek yemesini sağlaması açısından yanınızda götürebileceğiniz bu sandalyeler, mobil özellikleri sayesinde sıkça kullanılmaktadır. Portatif yapılarıyla yemek masasına entegre edilip, istendiğinde çıkarılabilen modellere de göz atabilirsiniz. Tıpkı bebek arabası gibi, tekerlekli olarak üretilmiş bebek mama sandalyeleri de mevcuttur. Bebeğiniz üzerindeyken bile evin içinde rahatlıkla yer değiştirebilir, parkeleri çizmeyen tekerlekleri sayesinde yerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca siz de ikide bir katlayıp bir odadan diğerine taşımak durumunda kalmazsınız. Deforme olmayan ve kolay yıpranmayıp bozulmayan ahşap sandalye modelleri de, kolay temizlenebilme yönü ile ön plana çıkıyor. Tepsisi çıkan, bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilen ürünler de oldukça kullanışlıdır. Bazı bebek arabaları zamanlayıcı ve farklı hızda sallanma hızı özellikleri ile bebeklerin uzunca zaman geçirebileceği ve aynı zaman da uyuyabileceği bir platform özelliğini sağladığı için, keyifli bir ortam yaratabiliyor. Tüm farklı özellikleri barındıran modelleri elbette ki merak edip, mama sandalyesi ne kadar bir fiyatta diye soruşturup, öğreniyorsunuz. Bütçenize en uygun fiyatlı ürünleri bulup, birbirleriyle karşılaştırdığınızda bu sefer de kendiniz için en uygun, işlevsel ve kaliteli olduğuna inandığınız ürünü bulup, onda karar kılmanız gerekiyor. Genel olarak mama sandalyesi fiyatları, modeline, parçalarının çıkarılabilir oluşuna, kolay kurulum göstermesine ve tabi ki markasına göre çeşitlilik göstermektedir. Geniş fiyat aralığında ihtiyaçlarınıza, bütçenize ve beklentilerinize en uygun ürünü seçebilmek için yapmanız gereken tek şey; fiyat listesi, ürün özellikleri ve kullanıcı yorumları gibi seçenekler sunan sayfamıza göz atıp, alışverişinizi tamamlamak.

Mama Sandalyesi Zengin Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Mama sandalyesi, çocukların hareket etmeden oturacağı, annelerin ne verirse tüketeceği bir yer olarak düşünülmemelidir. Böyle bir yaklaşım, yememe konusunda inatlaşan bir çocukla yemek yedirmek için inatlaşan bir anne görüntüsü oluşmasından başka hiçbir işe yaramaz. 6 aylıktan ortalama 3 yaşına kadar kullanabilen bebek mama sandalyesi, aileler tarafından bazen ihmal edilen bir eşya, bazen de seçilmesi son derece önemli bir eşya olarak görülse de aslında bebeğinizin yatağı kadar önemlidir. Söz konusu mama sandalye ise birçok alternatif mevcuttur. Bu seçenekleri karşılayan birçok farklı sandalye modelleri var. Öncelikle güvenli ve rahat, yeterli büyüklükte, geniş bir tepsisi olan, hafif, kolayca temizlenebilen ve ayakları yere güvenle sağlam basabilen mama sandalyesi al seçeneğine sahip birbirinden farklı bu modelleri kendinize uygun olanı alacak şekilde sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Mama sandalyesi önerileri yapılırken alacağınız ürünün bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olmasını istersiniz. Bu yüzden bebeğinize alacağınız diğer ürünler gibi bu ürünü de satın alırken hayli fazla incelersiniz. Örneğin; evinizde fazlaca yer kaplayacağından endişe duyuyorsanız, bebeğinize alacağınız bu ürünün katlanabilir ve katlandığında da fazla yer kaplamayan bir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Aileleri fazlaca endişelendiren diğer şey de, bebeklerinin sandalyeyi devirebilme olasılığıdır. Bunun önüne geçebilmek için de sağlam, dayanıklı, ayakları yere iyi basan kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Mama sandalyesi yorumları yapılırken, bebeklerin 36. ayına dek bu sandalyelerde beslenip, vakit geçirdiği dönem olarak da adlandırıldığından, bu dönem ek gıdalara geçiş süreci olarak da tanımlanan bir süreçtir. Bu dönemlerde bebekleriniz, besinleri dokunarak tüketmekten daha çok keyif aldığı için, bu ürünler sizlerin ve bebeğinizin yaşamını daha kolay bir hale getiriyor. Mama sandalyesi ve fiyatları genel olarak ürünün markasına, modeline, özelliklerine ve işlevselliğine göre farklılık gösterdiği için, her bütçeye ve her bebeğe uygun mama sandalyesi modelleri için doğru yerdesiniz. Kaliteli ve güvenilir mama sandalyesi modelleri arasından isteğinize uygun ürünü muhakkak bulacaksınız. Eğer ilk kez böyle bir satın alma deneyimi yaşıyorsanız, mama sandalyesi kullanımı ile ilgili her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.