sadsad x
asdasd
Kız ve Erkek Çocuk Oyuncakları
Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Kız&Erkek Çocuk Oyuncakları

Çocukların en keyifli olduğu dakikalar şüphesiz oyun anlarıdır. Çocuklarınızın oynadığı oyunların ise sadece zaman geçirmek için yapılacak değil eğitici bir aktivite olması gerekmektedir. Yavrularınız için tercih edeceğiniz oyuncak ve diğer gelişim ürünlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli kriter yaştır. Özellikle okul çağına gelmeyen çocuklar için çevresel farkındalık kazandırmak amacı ile hayvan, bitki gibi figürlerin tanıtımı yapılır. Çocuk oyuncağı satın al demeden evvel bu oyuncaklar üzerinde inceleme yapmanız gerekir. Ailelerin çocuk oyuncağı nasıl olmalı sorusuna verilebilecek en güzel cevap onların gelişim düzeylerinin dikkate alınması olacaktır. Ayrıca çocuk oyuncak özellikleri de bulunmalı ve çocukların gelişime katkıda bulunacak nitelikli ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Kız&Erkek Çocuk Oyuncakları ile Çocuğunuzun Gelişimine Katkıda Bulunun

Üretilen 0 3 yaş çocuk oyuncakları onların daha temel becerileri kazanmasına yardımcı olmaktadır. Çocuklar doğarken sadece emme refleksi ile doğarlar. Oturma, tutma, yutma, gözlemleme ve gözlemlediğini kavrama becerileri zamanla gelişir. Ayrıca 1 yaşında konuşmaya başlayan bebekler yaşları ilerledikçe sürekli olarak soru sorarak çevrelerini tanımaya çalışırlar. Bu sürece geçmeden evvelki dönemde çocukların temel eğitimleri almış olması konuşma becerilerinin ve kendilerini ifade yeteneklerinin de gelişimine katkıda bulunacaktır. 1 yaş çocuğu oyuncakları da bu amaca hizmet etmektedir. Oyuncaklar çocukların tutma becerilerinin gelişmesi mantığı ile üretildiğinden dolayı genelde çıngırak ve diş kaşıyıcısı olmaktadır. Birbirinden farklı çocuk oyuncak modelleri ile bizleri buluşturan oyuncak sektörü her geçen gün ivme kaydetmekte ve daha nitelikli oyuncak üretimi yapılmaktadır. Bu niteliklerin oyuncakta bulunması çocukların gelişimi açısından önemlidir. Çocuğun yaşı ilerledikçe çevresinde nesnelerini tanımaya, anlamlandırma ve kavramlar arasında bağlantı kurmaya başlayacaktır. 2 yaş çocuğu oyuncakları da eğitici oyuncaklardan oluşmaktadır. Özellikle ahşap maddeden üretilen farklı geometrik şekillerin yer aldığı oyuncaklar ile eşleştirme yöntemi ile bağlantı kurulmaya çalışılır. Çocuğun tutma refleksi gelişirken aynı zamanda cisimlere dokunma, onları tanıma ve uygun yerlerine yerleştirme ile birlikte zihinsel gelişimi de sağlanmış olur. Küçük çocuklar için oyuncak tercihinde dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok küçük parçaları olan oyuncaklar dikkatsizliğiniz sonucunda boğulma ve oyuncağın boğaza kaçması gibi durumları meydana getirebilir. Bu sebeple ufak yaşlarda çocuklara oyun oynatırken sürekli olarak onları gözetlemek ve onlara oyun arkadaşlığı etmek gerekir. Ayrıca bu oyuncakların kenarlarının da sivri olmaması çocuğun yaralanma riskini ortadan kaldıracaktır. Sivri kenarları olan oyuncaklar ile çocuklarınız oyun oynarken zarar görebilir. Bu sebeple kız ve erkek çocuklar için oyuncak üretimi yapan sektör ahşap, sağlıklı plastik gibi maddelerden oyuncak üretimi yapmaktadır. Hatta çocukların boğazına kaçmayacak düzeyde tozu olmayan iplerden örgü çıngırak, bebek ve diş kaşıyıcıları da yapılır. 3 yaş çocuğu oyuncakları da yine bu mantalite ile üretilir. Kısacası oyuncak seçiminde ebeveynlere büyük görevler düşmektedir.

Kız&Erkek Çocuk Oyuncakları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

4 yaş çocuğu oyuncakları artık daha ileri düzeydedir. Daha parçalı oyuncaklar kullanarak çocuğun bu parçalardan bir bütün oluşturması sağlanır. Yapboz ve puzzle oyuncakları çocukların parçalarda bir anlam bütünlüğü oluşturmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede sadece el ve göz koordinasyonu gelişmiş olmayacak, zihinsel olarak bağlantı kurma ve düşünme yeteneği kazanmış olacaktır. Çocuklara oyuncak seçerken gelişimlerine katkıda bulunmak ciddi bir konudur. Yapboz tarzında oyuncakları 1 yaş çocuğuna vermeniz bir anlam ifade etmeyecektir. 5 yaş çocuğu oyuncakları da yine bağlantı kurma üzerine kurulurken artık çocuklar sayıları tanımaya başlar. Bu yaşta daha fazla bilgi birikimi olan çocuğa dikkat gerektiren oyunlar da kurdurulabilir. Jenga tarzında oyuncaklar çocukların dikkatlerini toplamalarına yardımcı olacaktır. Çocuk oyuncaklar 5 yaş tercihinden sonra çocuklarınız temel bilgi birikimine kavuşmuş olacaktır. Ayrıca bu dönemde çocuğunuz anaokuluna gidiyorsa okulda öğrenmiş oldukları etkinliklerin yanı sıra eğitimin aile içinde de devam ettirilmesi şarttır. Çocukların bitmeyen bir enerjisi var. Elbette ki okullarda pek çok bilgi birikimi sağlanıyor. Ancak çocuğunuza bahşedebileceğiniz en yüce duygu olan sevginin dışa vurumu da bu oyunlar olacaktır. Çocuklarınız ile oyun oynayarak onları düşündüğünü, onlar ile vakit geçirmekten keyif aldığınızı, onların her daim yanınızda olacağınızı hissettirin. Oyunlar esnasında çocuğunuza dokunuşunuz dahi aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir. Oyunlar çocuklarınız ile iletişim kurmanız için vesilesidir. 9 yaş çocuk oyuncakları çocuklarınızın motor gelişimlerine katkıda bulunmak yerine artık daha düşünsel olacaktır. Onların oyun oynarken düşünmelerini sağlayacak ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunduracak kızma bilader tarzında oyuncakların tercih edilmesi önemlidir. Çocuklarınıza yine oyunlarında eşlik etmeniz yararınıza olacaktır. Çocuklar ile her yaşta iletişim kurmak ciddi bir konudur. En iyi iletişim aracı ise oyunlardır. Çocuğunuzun en iyi oyun arkadaşı olarak hem onunla keyifli vakit geçirirsiniz hem de gelişimlerine katkıda bulunmuş olursunuz. Ayrıca çocuk oyuncak modelleri incelemesi yaparken onlar ile ortak paylaşım içerisinde bulunabileceğiniz ve yaş düzeylerine uygun olan oyuncakları tercih etmeniz gerekecektir. Oyun tercihinden önce ciddi bir araştırma yapmalısınız.

Kız&Erkek Çocuk Oyuncakları ile Hem Eğlenin Hem Öğretin

Çocukların temel eğitimi ailede başlar. Aile ile çocuk arasındaki iletişim ne kadar kuvvetli olursa çocuk da o denli özgüvenli yetişir ve hayata dair bir duruş kazanır. Çocukların gelişimlerine katkıda bulunurken ailelerin onlar ile iletişim kurmalarını sağlayan temel unsur da oyunlardır. Kız ve erkek çocuklar için hazırlanmış olan eğlenceli oyunlar ile çocuğunuz ile eğlenirken ayrıca ona pek çok şey öğretmiş olursunuz. Sayfamızda yer alan çocuk oyuncak yorumları hakkında detaylı bir inceleme yapınız. Yorumları okuduktan sonra oyuncak tercihi yapmak daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca eğitimcilerden de bu konuda tavsiye alabilirsiniz. Çocuğun gelişim düzeylerine göre doğru oyuncak seçimi ciddi bir önem taşır. İlk aşamada çocuğa cisimler tanıtılırken okul çağına yaklaştığında rakam ve sayıları tanımasını baz alan oyuncaklar tercih edilir. Çocuk oyuncak fiyatları aileler nezdinde önemli olurken fiyattan ziyade oyuncağın niteliğine dikkat etmek gerekir. Çocuklara pek çok şey vaat eden oyuncaklar çocuklara alınırken onların oyun kurması da sağlanmalıdır. Oyunu ebeveynlerin kurduğu ve yine sınırların ebeveynler tarafından belirlendiği oyunlar çocukları baskı altında hissettirecektir. Kısacası çocuğunuzu dinleyin. Onun fikirlerini, tercih ve önerilerini dikkate alın. Ona en iyi oyun arkadaşı olmak ancak bu şekilde mümkündür. Oyuncak tercihi yaptıktan sonra oyun kurmalarını sağlayarak oyuna siz dahil olun. Onun için geçerli olan kurallara siz de uyun. Size de soru yöneltilmesine izin verin. Çocuklarınızın yaşlarını dikkate alarak onlar ile oyun oynayın. Oyun oynarken aranızdaki boy farkını kapatmaya çalışın. Ebeveyn değil onunla keyifli vakit geçirmek için bir oyun arkadaşı olduğunuzu hatırlatın. Çocuklar sevmediği oyunlar içinde olmak istemezler. Bu sebeple dikkat bozukluğu da beraberinde gelir. O an çocuğunuz farklı bir oyun tercih ediyorsa onun taleplerini dikkate alın. Almış olduğunuz oyuncakların tamamının nitelikli olması oyun sürecinde herhangi bir değişiklik meydana getirmeyecektir. Yine çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişim süreci devam edecektir. Çocuk oyuncak özellikleri incelemesi yaparak onlar için en doğru kararı vermek sizin elinizdedir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.