sadsad x
asdasd

Kangurular

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

1 2 3 4
1 2 3 4

Bebeklerimizi taşırken birçok yöntem ve taşıma aracı kullanırız. Bu taşıma ürünlerinden birisi de kangurulardır. Kanguru seçerken ve kullanırken bebeğimizin güvenliği ön planda olmalıdır. Bu yüzden kanguru seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

 Bebek kangurusu seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Bebeklerin ilk aylarında anne ve babalarıyla olan ten teması çok önemlidir, bu sebepten ve taşıma yönteminin kolaylığından dolayı kanguru en çok tercih edilen ürünler arasına girmiştir. Kanguru seçerken ilk olarak  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tebliği ile gereken bütün testler yapılmış mıdır üründe zararlı bir madde var mıdır kontrol etmelisiniz. Sağlık açısından güvenliği olduğuna inandığınız ürünü almak için incelemeye başlayabilirsiniz.

Kanguru modellerinde genelde bebekleri önde, sırtta ve yanda taşıma imkanı veren modeller bulunmaktadır. Ancak bebekler ilk aylarda kafalarını ve boyunlarını dik tutamadıkları için anneye bakacak şekilde taşınmaları önerilir. Kanguru modellerinde bebeklerin 90 derecelik dik açı ile aşağıya ayrık şekilde sarkması en uygun pozisyondur. Bebeğinizi bu pozisyonda taşırken bacaklarının ayrık olmaması kalça çıkıklığına sebep olabilir.

Bebeğimi kanguruda nasıl taşıyabilirim ?

Öncelikle bebeğinizi vücudunuza güvenli bir şekilde bağladığınızdan emin olmadan bebeğinizi bırakmayınız. Bebeğinizi güvenli bir şekilde bağladıktan sonra sırt sabitleme kemerinizi belinizi ağrıtmayacak şekilde sabitleyiniz. Bebeğinizin ilk aylarda yüzünü kendinize çeviriniz ve bacaklarını aşağı doğru sarkıtınız. Pamuk ürünler tercih ederseniz bebeğinizin bu pozisyonda  terlemediğini de göreceksiniz. Çoğu kanguru modelleri artık 20 Kg kapasiteye kadar taşıma imkanı da vermektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.