sadsad x
asdasd

Kangurular

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Üzgünüz! Aradığınız Ürün Bulunamadı,Farklı Bir Arama Yapmayı Deneyin.

Doğduğu ilk andan itibaren anne bakımına ihtiyaç duyan bebeklerin kendilerini en güvende hissettikleri yer anne kucağıdır. Her an kucak isteyen bebeğinizin bu ihtiyacını karşılamak bazı zamanlar size zorluk yaşatabilir. İşte böyle anlarda en büyük yardımcınız bebek kangurularıdır. Bebek kanguruları için “bebek taşıyıcıları” dersek yanlış olmayacaktır. Evde veya dışarıda bebeklerin taşınması amacı ile kullanılan kangurular bebeğinizi güvenle sararak onu vücudunuzla bütün hale getirip sakinleşmesini sağlarlar. Bebeğiniz size yakın olduğunda kendini güvende hissedeceğinden siz de ufak tefek işlerinizi böylelikle kolaylıkla yapabilir aklınız bebeğinizde kalmadan hareket edebilirsiniz. Konu bebeğiniz olunca her üründe olduğu gibi kanguru modeli seçerken de güvenlik, konfor ve gelişimini olumsuz etkilemeyecek ürünleri araştırmak gerekir.

Kanguru Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek kanguru modelleri araştırırken ilk olarak bebeğinizin omurgasını dik tutan, sırt desteği olan, bebeğinizin eklem ve vücut yapısına zarar vermeyen ergonomik modeller tercih edilmelidir. Kanguru seçerken başka önemli bir detay seçeceğiniz kangurunun kapasitesidir. Kanguru kapasitesine dikkat etmeli bebeğinizi ne kadar taşıyabileceğinizi iyi kestirmelisiniz. Örneğin bebeğin ilk aylarında kullanılan kanguru modelleri bebek belirli bir kiloyu aştığında (9-10 kg) kullanımı bırakılırken, ergonomik modeller 20-25 kiloya kadar taşıma kapasitesi sunmaktadır.

Bebeğiniz uyku esnasında başını kontrol edemeyeceği için alacağınız kanguru da baş desteği olmasına da dikkat edilmelidir. Seçeceğiniz modelin bebeğiniz için uygunluğunu araştırırken sizin için de rahat ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Kumaşı terletmeyen, takıp çıkarması kolay, geniş omuz askıları olan modeller anneler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Emzirme dostu tasarım ve hava koşullarına göre farklı ek özellikler de dikkat edilmesi gereken özellikler olarak göz önünde bulundurulmalıdır. Alacağınız kanguru modelinde cep detayının olması da size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Uzun ömürlü bir kullanım için büyüyebilen kanguru modelleri de düşünülebilir.

Bebek Taşıma Kangurularının Özellikleri

Bebe kanguru modelleri bebeklerin gelişim özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Ürün modeline göre taşıma kapasiteleri değişmektedir. Bazı kanguru modelleri doğumdan itibaren kullanıma uygun iken bazı ürün modelleri 6. aydan itibaren kullanılabilmektedir. Bebek kanguruları 3 farklı pozisyonda taşımaya olanak sağlayacak şekilde tasarlanmışlardır. Genelde kucakta yüzü anneye dönük olacak şekilde (uzmanlar bu modelleri önermektedir) ya da kucakta yüzü dışarıya dönük ve sırtta taşımaya uygun olarak satışa sunulmaktadırlar.

Bebek kanguruları tasarlanırken hem sizin hem de bebeğinizin en rahat edeceği şekilde tasarlanmaktadır. Ergonomik tasarımlı bebek kanguruları bebeklerin omurgasını ve poposunu destekleyecek şekilde üretilen güvenilir ürünlerdir. Bebek kangurularında kullanılan kumaş yapısı da hava akışını sağlayan anne ve bebeği terletmeyecek kumaşlardan tercih edilerek üretilmektedir. Kanguru modelinizi seçerken kumaş yapısının kolayca yıkanabilir veya silinebilir olmasına da dikkat ederek tercihinizi yapabilirsiniz. Bebek kanguru modellerinin taşıyıcı askıları genelde pamuk dolguları ile desteklenen bebeğinizin ağırlığını omzunuz üzerinde dağıtan, daha kolay ve canınızı yakmadan taşımanıza yardımcı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Sırt sabitleme kemerli, bel destekli, kalın dolgulu kol sapları olan kanguru çeşitleri bel ve boyun ağrısı sıkıntısı yaşamanızı en aza indirecektir.

Kanguru Kullanımının Faydaları

Kanguru kullanımı bebek ve annenin yakın temas kurabilmesini sağladığı için bebeğin güven duygusunu artırır, huzurlu olmasını sağlar. Bebeğinizi kucakta doğrudan taşıdığınızda herhangi bir yanlış pozisyon ile tuttuğunuzda bebeğinizi incitebilecekken bebek taşıma kanguruları ile daha ergonomik ve konforlu bir şekilde bebeğinizi güvenle taşıyabilirsiniz. Kanguru ile taşınan bebek çevresini gözlemlemeye başlar bu da öğrenme kapasitesini artırır. Sürekli beşikte sallanan bir bebek yerine bebeğinizin askıyla taşınmasının yararı da, iç kulaktaki vestibüler sistemin bu taşınma esnasında bebeğin hareket etmesiyle uyarılması bu uyarılmanın da bebeğin rahat nefes alması, denge duyusu, büyüme ve motor gelişimine katkı sağlamasıdır. Sizin için artısı da orantısız yük dağılımı ile kol, bel ve bacaklarınızda oluşacak ağrılar kanguru ile taşındığında minimuma inecek böylece bebeğinizi daha kolay taşıyabileceksiniz.

Güvenilir Kanguru Çeşitleri Burada!

En çok tercih edilen kanguru markaları ve modellerini minicadde.com’da bulabilirsiniz. Pek çok farklı fonksiyon ve kullanım imkanı sunan kanguru modelleri en güvenilir kanguru markaları ile sizlerle. Baby2go, BabyBjörn, Chicco, İlkay Baby, Sunny Baby, Prego, Nenny ve daha birçok marka uygun fiyat avantajları ile en yakın yardımcınız Minicadde’de!

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.