sadsad x
asdasd

İkiz Bebek Arabası

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Üzgünüz! Aradığınız Ürün Bulunamadı,Farklı Bir Arama Yapmayı Deneyin.

İkiz Bebek Arabası Satın Alma Rehberi

İkiz bebek büyütmek, ebeveynler için oldukça yorucu ve emek isteyen bir görev olmakla birlikte farklı ihtiyaçları da beraberinde getirmekte. Özellikle iki bebeğin de konforu, mutluluğu ve sağlığı düşünüldüğünde buna uygun çözümler için yardıma ihtiyaç duymanız oldukça normal. Her bütçeye göre ürün sunma imkanına sahip olan Minicadde.com sitesinin bu bölümünde satın alma kararını vermekte zorluk çeken anne ve babalara yardımcı olabilecek konuları aşağıda bir araya getirdik; 

Neden İkiz Bebek Arabası Satın Almalısınız?

İkiz bebek arabası denildiğinde ilk etapta akla bu ürünü kullanmak için ikiz bebeğe sahip olunması gerektiği gelir; ancak ikiz bebek arabaları yaşları birbirine yakın iki kardeş için de kullanılabilen kullanışlı ve pratik bir ürün tipidir. Ek olarak, ağırlık açısından düşünülenin aksine 2 adet bebek arabasının toplamı kadar değil, bir bebek arabası ağırlığından biraz daha ağır bir üründür. Bu sebeple ikiz bebek arabaları oldukça talep gören ürünler arasındadır.

İkiz Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle bir konuyu belirtmekte yarar var. İkiz bebek arabalarında aranılan fonksiyonların ve kullanılan malzemelerin tipi değiştikçe fiyatların da değişiklik göstereceğini bilmeliyiz. Bu şekilde düşünerek öne çıkan özellikler şu şekilde listelenebilir;

- Kumaşı kolay sökülebilir, leke tutmayan, yıkanabilir ve tekrar yerine hızlıca takılabilir olmalı.

- Emniyet kemeri, bebeğinizin kilosuna ve boyuna göre kolayca ayarlanabilmeli.

- İkiz bebek arabaları, tekli bebek arabalarına göre biraz daha ağır olacağı için manevra kabiliyeti sağlayan tekerlekler burada oldukça öne çıkan bir konudur. (Özellikle de ön bölgedeki tekerlekler için)

- Kış ayları için ayak örtüsü, yaz aylarında ise güneş engelleyen bir tente ya da gölgeliğe sahip olması. Ek olarak, tüm mevsimler için yağmurluğa sahip olması oldukça önemli.

- Yatış açılarının ayarlanabilir olması.

- Oto koltukları her ikisine de kolayca yerleştirilebilmeli ve çıkartılabilmeli. Böylece uyuyakalan ikiz bebeklerinizin uykusunu bölmemiş olursunuz.

- Çift yönlü kullanabilme imkanı.

- Katlandığında takdire kapladığı alanın mümkün mertebede az olması.

- Baş koruma yastığına sahip olması. 

İkiz Bebek Arabası Çeşitleri

Kendi içinde baston, seyahat ve ana kucağı…vb özelliklerine sahip olup olması bir yana, üst başlık olarak şu şekilde sınıflandırılır;

- Önlü Arkalı

- Yan Yana 

En Çok Hangi Markalar Satın Alınıyor?

Minicadde.com sitesinde en çok Maclaren ve Kiwi Egg markalı ikiz bebek arabaları tercih ediliyor. 

Yan Yana Mı Yoksa Önlü Arkalı İkiz Bebek Arabası Mı Tercih Etmeliyim?

Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları mevcut. 

Yan Yana İkiz Bebek Arabası Avantajı

- Bu tip bebek arabaları genellikle önlü arkalı bebek arabalarına göre daha hafiftir. Böylece Outdoor alanlardaki günlük kullanımlarda daha kolay manevra ve itiş imkanı sunar.

- Her iki alanda oturan bebeklerin de ayak uzatma alanları aynı imkana sahiptir.

Önlü Arkalı İkiz Bebek Arabası Avantajı

- Kaldırım, asansör, araç giriş bölgeleri ve yürüyen merdiven gibi dar alanlardan geçişte çoğunlukla yan yana ikiz bebek arabalarına göre daha çok kolaylık sağlar. 

Üst kısımda yer alan seçeneklerden tamamen farklı olarak bir de 2 ayrı bebek arabası satın almayı düşünebilirsiniz. İhtiyaçlar, ebeveynlerin meslekleri, yaşadıkları çevre ve ortam farklı ihtiyaç ve çözümleri de beraberinde getirebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.