sadsad x
asdasd

Dönence

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Üzgünüz! Aradığınız Ürün Bulunamadı,Farklı Bir Arama Yapmayı Deneyin.

Dönence Nedir?

Bebek dönenceleri, bir sürü farklı oyuncak ve renkli objelerin takılı olduğu tepeden asılabilen kimi zaman tavana kimi zaman da beşik üstü olarak kullanılan bebek odalarının olmazsa olmaz aksesuarlarındandır.

- Çoğunlukla beşik üstünde tercih edilen dönence oyuncaklar uyku öncesi bebeğinizi sakinleştirerek onun keyifle uykuya geçmesini sağlar.

- Bebekler bazen uykuya direnebilir. İşte böyle anlarda müzikli ve hareketli dönenceler bebeğinizin dikkatini dağıtır ve onun kolay bir şekilde uykuya dalmasına yardımcı olur.

- İlk aylarını sürekli yatarak geçiren bebekler için neredeyse tek eğlence kaynağı olan bu dönenceler iyi bir uyku ritüeli de oluşturur.

- Bebek dönenceleri üzerinde bulunan sevimli figürler bebeğiniz tarafından takip edilir. Hatta zamanla onun uyku arkadaşları olur.

- Çok renkli olarak tasarlanan bu ürünler bebeğinizin dikkatini üzerine çekmek için özel olarak hazırlanan ürünlerdir. Ürünler tasarlanırken müzik seçimleri onları rahatlatacak ve sakinleştirecek doğa sesleri, ninniler ve anne karnı seslerinden oluşur. Işıklı ve yansıtıcı özelliği olan dönencelerde ise bir görünen bir kaybolan şekiller bebeklerin ilgisini çekmektedir.

Dönence Oyuncak Çeşitleri ve Müzikli Dönenceler

- Bebeklik döneminde uyku önemli bir ihtiyaçtır. Bu nedenle bebekler ilk zamanlarını sıklıkla uyuyarak geçirir. Müzikli dönenceler işte bu dönem bebeğinizin mutlu ve de kolay bir şekilde uykuya dalmasını sağlarlar.

- Çoğu müzikli dönence zaman ayarlıdır. Bu sayede bebeğinizin başında beklemeden istediğiniz şekilde ayarlayıp bebeğiniz uyuyana kadar açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Farklı müzik seçenekleri sunan müzikli dönenceler, farklı sesleri ile bebeğinizde farklı duyguları canlandırır.

- Bazı müzikli dönenceler sonraki zamanlarda dönenceden ayrılarak müzik kutusu veya projeksiyon özelliğini ayrıca kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmaktadır.

Beşik Dönencelerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

- Dönence satın alırken ilk dikkat etmeniz gereken özellik dönenceden sarkan oyuncak ve figürlerin bebeğinizin yutabileceği boyutlarda olmamasıdır.

- Dönenceden sarkan parçaların onun boynuna dolanma riski taşımaması gerekir.

- Alacağınız beşik dönencesi kolay monte edilebilmeli, yüksekliği bebeğin gelişimine göre ayarlanabilir olmalıdır. Beşik dönencesi, bebeğinizin asılıp koparamayacağı bir yüksekliğe ayarlanmalıdır.

- Işıklı dönencelerde ışığın doğrudan bebeğinize gelmeyecek şekilde duvara veya tavana yansıyacak şekilde ayarlanmasına dikkat edilmelidir. 

- Alacağınız dönencenin kumandalı olması bebeğinizi rahatsız etmeden uzaktan kontrol edebilmenizi sağlayacaktır. Böylece dönenceyi durdurup tekrar başlatabilir ses seviyesini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

- Dönencenin amacı hareket etmek ve dikkat çekmek olduğu için alacağınız dönencenin kendi kendine hareket edebiliyor olması önemlidir.

Uygun Fiyatlı Dönenceler

Birbirinden sevimli dönence modelleri en güvenilir markaların ürünleri ile Minicadde.com’da. Bebeğinizin oda dekorasyonuna en uygun dönenceyi seçin, bebeğinizin keyifle uykuya dalmasını izleyin. Her bütçeye uygun dönence fiyatları Fisher Price, PregoToys, Chicco, Bondigo gibi ünlü markaların ürünleri ile bu kategoride sizleri bekliyor. Ayrıca taşımalı araba koltuklarına ve pusetlerine monte edebileceğiniz taşınabilir dönence ve oyun barlarına da bu kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.