sadsad x
asdasd

Biberonlar

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Biberon

Bebeğinizin ihtiyaç listesini oluştururken alınacaklar arasında listenin belki de en önemli ve dikkat edilen ürünü biberonlardır. En çok kullanılan bebek ürünlerinin başında gelen biberonlar, minik yavrunuzun beslenmesinde kritik bir yer tutar. Bu yüzden bebeğinizin sağlığı, rahatı ve huzuru için doğru biberonu seçmek oldukça önemlidir.

Peki bebeğinizin beslenmesi ve gelişiminde bu kadar önemli bir ürün olan biberon seçiminde öncelikle nelere dikkat etmek gerekiyor?  Biberonun yapıldığı malzemeden biberonun hacmine ve boyutuna, biberonun formundan emzik şekline kadar birçok detayı olan biberonlar farklı seçenekleri ile kafa karışıklığı yaratsa da bebeğinizin gelişim dönemi ve kullanım amacına göre ihtiyacınızı belirlediğinizde seçim yapmak o kadar da zor olmamaktadır.

Biberon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Biberon seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken bebeğinizin beslenmesinde kullanacağınız bu ürünlerin sağlıklı materyallerden üretilmiş olmasıdır. BPA ve BPS içermeyen, temizliği ve hijyeni kolay biberonlar tercih edilmelidir.

Biberon seçiminde ikinci önemli konu ise biberon boyutu ve hacmidir. Bebeğinizin yaşına veya gelişim dönemine uygun biberon boyutunu doğru seçmeli her aşama için ayrı biberon kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Bebek Biberon Çeşitleri

Biberonlar yapıldığı malzeme türüne göre 3 çeşittir;

Cam biberonlar: En sağlıklı biberon çeşidi olarak bilinen cam biberonlar, temizliği kolay sterilizasyonu basittir. İçindeki sıvının sıcaklığını en iyi şekilde muhafaza ederler. Bu nedenle en çok tercih edilen biberon çeşitlerindendir.

Plastik biberonlar: Hafif ve kırılmaz olan plastik biberonlar, miniğinizin kavraması ve taşıması için daha kolay olan modellerdir. Hem sıcak hem de soğukta sterilize edilebilir olması bu modellerin avantajıdır. Su gibi soğuk veya ılık sıvılar için tercih edilebilir.

Yalnız plastik biberon satın almadan önce seçeceğiniz modelde mutlaka BPA / Bisfenol A maddesi içermemesine dikkat etmenizi öneririz.

Silikon biberonlar: Hafifliği ve kavrama kolaylığı ile öne çıkan silikon biberonlar BPA / Bisfenol A içermemesi ile güvenle kullanabileceğiniz biberon modelleridir.

Biberon Boyutları

Yeni doğan bebekler için 90 -120 ml biberonlar tercih edilebilir. Bu biberonlar bebeğinizin ilk haftaları için uygundur. Taşıması kolaydır, daha sonraki dönemler için bebeğinizin su ihtiyacı için de kullanılabilir.

120- 150 ml biberonlar, bebeğinizin ilk ayları için kullanılırken, 240 ve 260 ml olan biberonlar 3-6 ay arası için oldukça kullanışlıdır. İleriki dönemler içinse 320-340 ml hacme sahip tüm öğünler için rahatlıkla kullanabileceğiniz biberonlardır ve 1 yaşına kadar kolaylıkla kullanılabilir.

Biberon hacmi kadar emzik özelliği de bu süreçte önemlidir. Yeni doğan ve ilk kez biberon ile beslenecek bebeklerin ilk ayında tek delikli biberon emzikleri kullanılırken, 3. aydan itibaren çift delikli biberon emziğine geçilebilir. Bir aya kadar yavaş akış hızında ilerlemek 3. aydan itibaren orta akış, 6 aydan sonra ise daha hızlı akışı olan biberon emziğine geçilmelidir.

Biberon Başlığı ve Emzik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğala yani anne memesine en yakın, bebeğinizin ağzını genişçe açıp emmesini sağlayacak biberon emzikleri tercih edilmelidir. Yanlış biberon seçimi bebeğinizin gaz sorunu yaşamasına neden olabileceği için biberon başlığı havayı biberona geri yollayan kolik sıkıntısı azaltan türden olmalıdır.

Biberon başlıklarının yapıldığı malzemelere de bakacak olursa genellikle silikon veya kauçuk olan biberon başlıklarından uzmanlar silikon başlıklı biberonları önermektedir. Silikon başlıklar yumuşak yapıları ile bebek beslenmesi için daha uygundur. Biberonun yapıldığı materyal ve malzemeler kadar alacağınız biberonun şekli de bebeğinizin ince motor kaslarının gelişimi için önem taşır. Bu yüzden biberon formuna da dikkat edilmelid

Biberon Şekli Neden Önemlidir?

Yuvarlak biberon: Silindir olarak da geçen bu biberon modelleri kolay temizlenme ve her yerde bulunabilir olması ile en çok tercih edilen modellerdir. Geniş ağız yapıları ile sütü boşaltmak veya mama hazırlamak bu modellerde daha kolaydır.

Köşeli biberonlar: Başları 30 derece eğimli olan bu modeller bebekler için oldukça kullanışlıdır, biberonu yatay pozisyonda tutmaya gerek kalmadan rahatlıkla kullanılabilirler. Bu sayede bebeklerin yatarken kolaylıkla beslenmesini sağlarlar.

Üçgen biberonlar: Tutması ve kavraması en kolay biberonlardır. Düşme durumunda yuvarlanmazlar oldukça pratiklerdir.

Kulplu Biberonlar: Bebeğiniz büyüdükçe kulplu biberonlara da geçiş yapılabilir, böylece bebeğin tutma ve kavrama hareketlerinin gelişimi de desteklenmiş olur.

Doğru biberon seçimi kadar biberon aksesuarları da alışveriş listesinin önemli ürünleri arasındadır. Biberon emziği fırçası, silikon kapak, sterilizatör, biberon kurutma kutusu gibi biberon temizliğinde önemli olan bu ürünlerde biberon alışverişi yapılmadan önce araştırılmalıdır. Son olarak biberonların 6 aydan uzun süre kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Biberon Markaları

Biberonlar kategorimizde zengin ürün çeşitliliği ve marka seçenekleri ile aradığınızı bulmak çok kolay. Biberon modelleri ve fiyatlarına göre ihtiyacınıza en uygun biberonu seçebilir, alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Size büyük kolaylık sağlayacak birbirinden sevimli biberon setlerimizi ister kendiniz için, ister hediye etmek için tercih edebilir; en sevilen biberon markalarından Avent, Bebedor, Chicco, Wee Baby, Dr.Browns ve daha fazlasına bu kategorimizde ulaşabilirsiniz. Minicadde.com marka çeşitliliği ve güvenli alışveriş ayrıcalığı ile sizin ve bebeğinizin en yakın yardımcınız! 

Biberon Fiyatları

Fiyatlar 8 TL ile 120 TL arası değişiklik göstermektedir. 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.