sadsad x
asdasd
Beslenme Yardımcılar
Sıralama seçin

3'lü

4'lü

1 2 3
1 2 3

Beslenme  Yardımcılar

Anne sütü özellikle 6. aydan sonra bebekler için yeterli olmamaktadır. İlk 6 ay boyunca demir ve vitaminler bakımından anne sütü çocukların ihtiyaçlarını karşılayabilirken 6. ayın sonunda anne sütünün ek gıdalar ile desteklenmesi gerekir. Bu sebeple bebek beslenme seti üretilmiştir. Bebekler emme refleksi ile doğarken 6. aydan sonra yutma ve çiğneme gibi farklı refleksleri kolayca öğrenebilir. Bu sebeple ek gıdaya geçişte ilk haftalarda muhallebi gibi daha yumuşak gıdalar verilerek çocukların reflekslerinin gelişmesi sağlanır. Bir hafta sonunda sebze ve meyve yenmeye başlanabilir. Bu amaçla bebekler için beslenme filesi üretilmiştir. Beslenme filesi süzgeci yardımı ile bebeklerin meyve ve sebze sularını boğazlarına kaçmadan emme imkanı sağlanır. Set içerisinde bebeklerin yemek yerken rahat etmeleri, üstlerini kirletmelerinin önlenmesi, su ve süt içerken kullanmış oldukları biberonlar kısacası bebek beslenme gereçleri hazırlanmıştır.

Beslenme Yardımcılar İle Bebekler İçin Beslenmek Keyifli Bir Hal Alıyor

Anne sütünden sonra bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemleri biraz meşakkatli oluyor. Özellikle iştah problemi varsa bebeklerin sebze ve meyvelere alıştırılması zor olurken bu süreci daha keyifli hale getirebilmek için bebek beslenme araç gereçleri hazırlanmıştır. Ek gıdaların bebeklere kaşık ya da bebek beslenme emzik yardımı ile verilmesi gerekir. Emzikler silikon maddelerden üretilmiştir. Beslenme emziklerinin bir haznesi vardır. Hazneye sebze ve meyveler doğranarak konulur. Emziğin ucunda bulunan süzgeçler sayesinde bebek meyve ve sebzelerin suyu emer ve ısırma özelliği gelişir. Ayrıca diş çıkardıkları dönemde de bu emzik işe yaramaktadır. Sebzeleri ve meyveleri bütün olarak bebeklerin ellerine vermek doğru değildir. Çünkü boğazlarına kaçarak boğulma durumu meydana gelebilir. Bebek beslenme yardımcıları ek gıdaya geçerken bebeklerinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve demir maddelerini almalarına yardımcı olurken onlara keyifli bir geçiş sağlar. Boğazına kaçacak mı derdi böylece sona erer. Özellikle gıda takviyesi olarak mama kullanan annelerin biberon seti almalarını işlerini kolaylaştıracaktır. Fakat mama, su ve süt dışında diğer ek gıda maddelerinin biberon ile verilmemesi gerekir. Kaşık ya da bardak yardımı ile ek gıda vermek alıştırma sürecinde daha sağlıklı olur. Ayrıca ek gıdaya geçiş sürecinin ebeveynler tarafından iyi tespit edilmesi gerekecektir. Gıda takviyesi bebek açken yapılmalı ve şayet bebek istemezse bırakılmalıdır. Bebek ek gıdaya alıştıktan sonra sıvıların verilmesi de bebek alıştırma bardakları ile sağlanabilir. Bebek katı gıda ile ilk tanışmasında öğürebilir. Tadını ilk kez tattığı bir yiyeceğe böyle bir tepki vermesi çok normaldir. Böyle bir olay ile karşılaşan annelerin sakin davranması ve bebeklerine istemediği bir yiyeceği zorla vermemesi gerekir. Şayet bebek böyle bir durumla karşılaşırsa büyüdüğünde de yeme alışkanlıklarında ciddi manada bozukluk görülebilir. Annelerin yiyecekleri bebek beslenme araç gereçleri yardımı ile vermesi beslenme sürecinin daha keyifli hale gelmesini sağlarken aynı zamanda alışma aşamasının da ivedi olmasını sağlayacaktır.

Beslenme Yardımcılar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bebeklerin ek gıdaya geçişlerinde ve beslenmelerinde kullanılan pek çok materyal vardır. Anne sütü ve silikon ya da kauçuk emzikler 6. aydan sonra beslenme için yeterli olmamakta ve bebeğin takviye gıdalara alıştırılması gerekmektedir. Bebek beslenme emzik modelleri bunun için geliştirilmiştir. Ayrıca bebek alıştırma bardakları da sıvılara alıştırma yapmak için doğru tercih olacaktır. Besinlerin çiğnenebilir olmasına özen gösterin. Çok sert yiyeceklerden uzak durun. 7. aydan itibaren sebzenin yanında et vermeye de başlayabilirsiniz. Bebeklere yemek yedirmek elbette ki zorlu bir süreçtir. Ancak bu süreci kolay kılmak biraz olsun annelerin elindedir. Bebeklere karşı ısrarcı olmamak, onlara sakin yaklaşmak, yedirmek istediğiniz besinlere dokunarak keşfetmelerini sağlamak işinizi daha kolay kılacaktır. Ayrıca yemek yerken önlerinin kirlenmemesi için bebek önlüğü satın almalısınız. Bu süreçte emzik kullanmaya devam edebilirsiniz. Birbirinden farklı bebek emzik modelleri vardır. Yiyecek takviyesi için olan hazneli emziklerin yanı sıra bebeklerin uykuya daha çabuk geçmesi ve sakinleştirilmesi amacı ile üretilen emzikler de bulunmaktadır. Emziklerin ortodonti özelliğine sahip olmasına, bebeklerin ağız ve diş sağlığını bozacak etkilerde olmamasına özen gösterilmelidir. Bu amaçla silikon ve kauçuk maddelerden emzikler üretilmektedir. Bebek emziği fiyatları hakkında araştırma yaparak emzik satın alabilirsiniz. Sıvıların tüketilmesi için alıştırma bardaklarına geçmeden evvel biberon modelleri kullanabilirsiniz. Biberonun emzik kısımları farklı ölçüdedir. Yine ergonomik olmasına ve bebeğin ağız yapısını bozmayacak kaliteli ürünlerin tercih edilmemesi gerekmektedir. Hijyen konusu bebeklerin sağlığı açısından önemli olduğundan dolayı biberonların iyi temizlenmesi önemlidir. Biberonlar sıcak suda bekletilerek temizleme fırçaları yardımı ile temizlenir. Ayrıca temizlik işleminde kimyasal maddelerin de kullanılmaması gerekir. Biberon fiyatları incelemesi yaparak beğendiğiniz biberonu satın alabilirsiniz. Tüm bu ürünleri bir arada bulmanızı sağlayan beslenme setleri sağlık açısından bebeklerinizde sıkıntı oluşturmayacaktır. Kanserojen etkisi olmayan hammaddelerden üretim yapılmaktadır. Henüz anne ya da baba olacağınızı öğrendiğiniz dakika başladığınız alışveriş listesine bu ürünleri de eklemeniz gerekmektedir. Bebekler büyüdükçe elbette ki ihtiyaçları da büyür ve beslenme filesinden alıştırma bardağına kadar pek çok ürüne ihtiyaç duyarlar.

Beslenme Yardımcılar İle Ek Gıdalara Geçişte Sorun Yaşamayın

Bebeğin dünyaya gözlerini açısından 6. aya gelene kadar yapmış olduğu eylemler bellidir. Altını değiştirmek ile bağlayan serüven gaz sıkışması ile devam ederken bebek bu süreçte anne sütü ile beslenir. Ancak bebek büyümeye başladığında ve 6-7 aylık olduğunda anne sütü beslenmesi ve gelişmesi için yeterli olmaz. Anneler bu süreçleri iyi takip etmesi bebeklerinin sağlıkları açısından da önemlidir. 6. aydan sonra beslenme için yeterli olmayan anne sütünün ek gıdalar ile desteklenmesi gerekmektedir. Bu amaçla hazırlanan bebek beslenme seti annelere ve babalara büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Özellikle ilk çocukça acemi olan anne ve babalar ek gıdalara geçişte tedirgin oluyor. Bebeklerin ellerine verilen salatalık, havuç gibi gıdalar dişlerini kaşımalarına ve vitamin almalarına yardımcı olurken kopan küçük parçaların boğaza kaçma riski bulunuyor. Bu duruma karşı alınabilecek en iyi önlem bebekler için beslenme filesi oluyor. Bebeklerin yiyecekleri tüketirken huysuz davranması ya da annelerin dikkatsizliği neticesinde kıyafetlere yemek dökülebiliyor. Yağlı yemekleri, meyve ve sebzelerin lekelerini çıkarmak için de uğraş vermek gerekiyor. Bebek önlüğü satın alarak bu sıkıntıdan da kurtulabilirsiniz. Birbirinden farklı ve sevimli modeller ile bebeğiniz keyifli bir beslenme süreci yaşayacaktır. Sıvıların tüketilmesinde bebeklerin içme ve yutma gibi aktiviteleri yerine getirebilmeleri için bebek alıştırma bardakları kullanılmalıdır. Sıvıların biberon ile verilmesi bebeklerin sadece emme aktivitelerine devam etmelerini sağlayacaktır. Sıkılan meyve suları bu alıştırma bardakları ile bebeğe verilebilir. Bu ürünlerden ihtiyaç duyduklarınızı tek tek alabileceğiniz gibi hazırlanan setlere de göz atabilirsiniz. Fiyatlar üzerinde detaylı inceleme yaparak kaliteli üretim yapan ve bebeklerinizin sağlıklarını önemseyen markalardan alışveriş yapmanız mantıklı bir karar olacaktır. Örneğin biberon seçimi dahi ciddi bir konudur. Plastik maddelerde bakteri oluşumu daha kolay olduğundan dolayı bebeğinize zarar verebilir. Her daim cam ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Yine emzik seçiminde de ortodonti kriterlerin göz önünde bulundurulması yerinde olacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.