sadsad x
asdasd

Anne Yanı Beşikler

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Bebeğiniz daha dünyaya gelmeden araştırılmaya başlanan ve onun için ilk alınan eşyaların başında bebek beşikleri gelmektedir. Bebeğinizin dünyaya gözünü açtığı o ilk anlarda ve sonrasında en sık yaptığı aktivite uyumaktır. Bu sebeple onun güvenle uyumasını sağlayacak ve size ihtiyaç duyduğu her an yanında olmanızı sağlayacak bebek beşik seçimi ayrıca önemlidir. Doğum sonrası anne ile iç içe olunan bu dönemde bebeğinizin her an yanında olabilmek için genelde yatak odalarında anne yanı beşik olarak adlandırılan bebek beşikleri yer alır.

Çünkü yeni doğan bebekler günün hemen her saati temel ihtiyaçlarını gidermek için annesine ihtiyaç duyar. Özellikle gece ağladığında emzirme ve altının değiştirilmesi gibi durumlarda hemen onun yanında olabilmeniz ihtiyacına anında cevap verebilmeniz bu bebek beşikleri ile çok kolay olmaktadır. Anne yanı sallanabilir bebek beşikleri ile bebeğiniz uyandığında yerinizden kalkmadan bebeğinizi sallamanız onunla konuşup sesinizi duyurmanız onun sakinleşip kolayca uyumasını sağlayacaktır.

Beşik Modelleri

Bebek beşik modelleri farklı tasarımları ve fonksiyonel özellikleri ile çeşit çeşittir.

Ahşap Beşikler: Tahta malzeme kullanılarak üretilen bu beşikler kanserojen madde içermediği için bebeğinizin sağlığı için uygundur.

Yatak Yanı Olarak Bilinen Anne Yanı Beşikler: Bu beşikler, geceleri, bebeğinizle dilediğiniz gibi ilgilenebilmenizi sağlar. Yüksekliği ayarlanabilir ve yatağınızın hemen yanında olan bu beşikler yatağınızdan kalkmadan bebeğiniz ile ilgilenebilme kolaylığı sunmaktadır.

Portatif Beşikler: Portatif olarak bilinen taşınabilir bu beşik modelleri ergonomik olması bakımından avantajlıdır. Katlanabilir olmaları evin içerisinde istediğiniz yere kolayca taşımanıza olanak sağlar. Fakat genel olarak hafif malzemeler kullanılarak üretildiği için devrilme riski taşıyabilmektedir. Bu yüzden iyi araştırılmalıdır.

Sepet Beşik: Evinde yer sıkıntısı yaşayanlar için ideal bir ürün olan sepet beşikler sevimli görünümleri ve çok yer kaplamamaları ile tercih edilen beşik modellerindendir.

Beşik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beşik modelleri genel olarak bebeğinizin 0-12 aylık süreci düşünülerek tasarlanmaktadır. Bu süreçten sonra bebeğiniz büyümeye ve hareket etmeye başlayacağı için beşik ihtiyacınız 0-12 aylık süreci kapsamaktadır.

Eğer parmaklıklı beşik modeli bakıyorsanız parmaklık arası mesafeyi iyi kontrol etmeli parmaklıklar arasından bebeğinizin kafa, kol ve bacaklarının geçmeyecek aralıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Beşiğin yapıldığı malzeme türüne de dikkat edilmeli, kullanılan kumaş ve boyalı yüzeylerin bebek için zararlı maddeler içermemesine, güvenilir ve sertifikalı ürünler olmasına özen göstermelisiniz. Eğer ahşap beşik düşünüyorsanız bebeğinize batma riskine karşı kıymık ve çatlakların olmamasına dikkat etmelisiniz.

Beşik modeli seçerken cibinlik gibi ek özellikleri olan modeller bebeğinizi dış etkilere karşı koruyacağından bu özelliklere de dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Hafif modeller yerine dengesi iyi ayarlanmış, dayanıklı malzemeden üretilmiş modelleri seçerseniz devrilme endişesi yaşamazsınız. Alacağınız beşik modelinin ayarlanabilir özellikte olmasına da dikkat edilmelidir. Bebeğiniz oturmaya ve tutunarak kalkmaya başladığı dönemde tırmanıp aşağıya düşmemesi için yatağın seviyesi aşağıya indirilebilir olmalıdır. Bebeğinize alacağınız yatak beşik içerisine tam olarak oturmalı karyola ve yatak arasında boşluk kalmamalıdır. Oyuncak süsler veya beşiğe asacağınız dönence gibi şeyler de bebek için risk oluşturacağından uzanamayacağı yerlerde olmalıdır.

Bebek Beşik Modelleri ve Fiyatları

Bebeğinize deliksiz bir uyku çekmesine yardımcı olacak en güvenilir bebek beşik markaları Minicadde.com’da. Ayarlanabilir beşik modelinden sepet beşik modeline, elektrikli beşikten anne yanı beşik modeline kadar birçok farklı seçenek uygun fiyatlar ve taksitli ödeme seçenekleri ile sizleri bekliyor. Hemen kararınızı verin, alışverişinizi güvenle tamamlayın.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.