sadsad x
asdasd

Yürüteç

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Bebek Yürüteç

Yürüteç konusunda kararsızsanız bu yazımız tam size göre! Bebeğinizin size bağlı olduğu o ilk ayları atlattınız; bebeğinizin yürüme öncesi çevreyi keşfetmeye başladığı o hareketli döneme girdiniz. Bu dönemde her an onun peşinde koşmak ve göz kulak olmak elbet kolay olmayacak. Bu süreçte işinizi kolaylaştıracak güvenilir bir yardımcıya ihtiyaç duyacaksınız. İşte yürüteçler bu süreçte evdeki kurtarıcınız olarak devreye girmektedir.

Neden Yürüteç Kullanmalısınız?

Yürüteç, bebeğinizi yürümeye teşvik eder ve bebeğinizin kendi kendine keyifli vakit geçirmesine yardımcı olur. Yürüteç kullanan bebekler yürüme sürecine normalden daha hızlı bir geçiş yapar. Yürüteçlerin üzerinde bulunan oyuncak ve aksesuarlar bebeğinizin ilgisini çeker, böylece bebeğiniz yürüteç üzerinde sıkılmadan vakit geçirebilir. Bebeklerin bağımsız olarak hareket etmek istediği 6-12 ay arası dönemde yürüteçler onlara özgürce hareket etme imkanı sunar. Bazı yürüteç modelleri seslidir. Sesli yürüteçler bebeklerin ses duyularını geliştirmelerinin yanı sıra, bebek adımını attığı anda müzik çalan modeller onların keyifli vakit geçirmesini sağlarken aynı zamanda öğretici bir süreç yaşatırlar.

Yürüteç Kullanmanın Faydaları

Bebeklerin yürümeyi öğrenmelerine yardımcı olan yürüteçler aynı zamanda onların çevrelerini keşfetmeleri için tasarlanmaktadır. Henüz yürümeyi bilmeyen ve sizin dikkatinizi çekmeye çalışan bebeğiniz hareketlenmeye başladığı dönemde ona istediği şekilde hareket etme olanağı sunan yürüteçler ile evin içerisinde istediği gibi hareket eder, sizin peşinizden gelebilir ve özgürce çevresini keşfeder. Ebeveynlerin yürüteçler ile ilgili en büyük endişesi devrilme ve olası ev kazaları ihtimalidir. Fakat yeni tasarım yürüteç modelleri tüm bu ihtimaller hesaba katılarak; bebeğinizin devrilmesine imkan vermeyecek şekilde tasarlanmaktadır. Yürüteç aksesuarları ön tarafında bulunan çıngıraklar, diş kaşıyıcılar ve çeşitli oyuncaklar ile de bebeğinizin ilgisini çeker, onun kendi kendine keyifli vakit geçirebilmesini sağlar.

Yürüteç Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yürüteç kullanmaya ne zaman başlanmalı?  Bebeğiniz çevresini keşfetmeye başladığı aydan itibaren, bebeğinizin sadece parmak uçları yere temas edecek şekilde ayarlanarak yürüteç kullanımına başlanabilir. Yükseklik ayarı bulunan modelleri; bebeğiniz ile birlikte büyütebileceğiniz özelliği olan yürüteç modellerini seçmenizde fayda vardır. Yürüteç alırken en az 4 tekerlekli modeller tercih edilmelidir. Bebeğinizin yürümesini kolaylaştıran yürüteçler bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek şekilde tasarlanmaktadır. Yine de alacağınız yürütecin oturma kısımlarının bebeğinizin bel ve kalça bölgesini destekleyecek şekilde olmasına dikkat etmelisiniz.

Oturma kısmının ve sırt kısmının dolgu malzemesi iyi olan ortopedik özellikli modelleri tercih etmelisiniz. Sabitleme ve fren sistemi özelliği olan modelleri tercih ederseniz siz yanında olmadığınızda aklınız bebeğinizde kalmayacaktır. Bazı yürüteç modellerinde olan hoppala fonksiyonu da bebekler için eğlenceli olabilmektedir. Son olarak bebekler yürüteçte uzun saatler geçirmemelidir. Bebeğinizi 1 saatten fazla yürüteçte tutmamaya dikkat etmelisiniz.

Hem Eğitici Hem de Eğlenceli Yürüteç Modelleri Uygun Fiyatlar ile Minicadde.com’da

En çok tercih edilen yürüteç modelleri güvenilir ve en sevilen markalar; Babyhope, CrystalBaby, Kiwibaby, Papetto, Prego, Sunny Baby ve daha fazlası ile bu kategoride sizlerle. İster oyuncaklı ister müzik ve ışık detaylı, bebeğinizin ilgisini çekecek yürüteç modelini seçin peşin fiyatına 6 taksit ayrıcalığı ile satın alma işleminizi gerçekleştirin. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.