sadsad x
asdasd

Bebek Hamakları ve Hamak Beşikleri

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Üzgünüz! Aradığınız Ürün Bulunamadı,Farklı Bir Arama Yapmayı Deneyin.

Eski zamanlarda oldukça popüler olan tavan kirişlerinden sarkıtmalı beşiklerin modern versiyonu olan hamak beşikler yeniden anne ve babaların gündeminde.

Hamak Beşik Neden Önemli?

Bebeğiniz doğum sonrası anne karnındaki pozisyonunu ve oradaki güveni arar. İşte hamak beşikler bebeğinizin aradığı ve ihtiyaç duyduğu anne karnındaki o duyguyu bebeğinize geri verir. Hamakta uyuyan bebek yatakta yattığından farklı olarak; hamakta vücudu koza benzeri sarılı bir duruma gireceği için bebeğiniz bu durumdan memnun olacaktır. Bebeğiniz hamak beşik ile daha kaliteli ve derin bir uyku süreci yaşar. Ritmik sallanma avantajı sunan hamak beşikler bebeğinize kaliteli uyku alışkanlığı kazandırır.

Bebek Hamağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hamak beşikler, hamak çerçevesi standı ve hamağından oluşur. Minder ve tül cibinlik de ek olarak hamak beşik modeline göre içerisinde olabilmektedir. Esas amaç bebeğin kundak veya koza misali yatması olduğu için temas ettiği kumaş yapısı %100 pamuk olmalıdır. Polyester vb. kumaşlardan uzak durulmalıdır. Hava alan kumaş bebeğinizin terlemesini ve pişik olmasını engelleyecektir.  Hamak beşik modeli araştırırken uzun ömürlü kullanım için yaş aralığı ve taşıma kapasitesine bakarak almanızda fayda bulunmaktadır. Bebek hamak standının ahşap olanları tercih edilmelidir. Bebek hamağının yerden yüksekliği en fazla 15-25 cm olmalıdır. Bebek hamağı kullanırken içerisine minder veya yastık konulmamalıdır. Minder bükülerek bebeğinizin çenesini göğsüne bastırabilir, yastık kullanımı bebeğinizin burnunu kapatıp nefes almasını zorlaştırabilir. Bebek hamağı içerinde emniyet kemeri olmasına dikkat edilmelidir.

Hamak Beşiğin Faydaları

Bebeğin vücut yapısının şeklini aldığı için kafa düzlüğünü engeller. Ayrıca bebeğin kafasını vücudundan yüksekte tuttuğu için bebeğin kusarak boğulma riskini azaltır. Kolay kurulum ve tekrar çıkarılıp kurulabilme özelliği ile yanınızda taşınabilir. Tatil ve seyahatlerinizde size kolaylıkla eşlik edebilir. Bebeğinize anne karnındaki cenin pozisyonunu sağladığı için gaz sancısı ve kolik problemlerini azaltır, bebeğinizin sakin ve mutlu bir şekilde uyumasını sağlar. Yatış şekli ile hamak beşikler bebeğinizin omurgasının doğal duruşunu destekler, omurilik gelişimi için faydalıdırlar. Hamak beşikte huzurlu uyuyan bebekler stressiz olduğu için bu onların gelişimini olumlu etkiler. Hamak beşikte daha az dönülebildiği için bebekler burada daha uzun süre uyur. Bu yüzden kenarlarında tahta olmayan hamak beşik modellerini seçmenizi öneririz.

 

Hamak Beşik Nasıl Kullanılmalı?

Bebeğinizi hamak beşikte mutlaka sırtüstü yatırmalı asla karnının üstüne yatırmamalısınız. Hamak beşik kumaşı bebeğiniz için yeterli olacağından içerisinde ekstra minder veya yastık koymaya çalışmayın.

Hamak Beşik Ne Kadar Süre Kullanılır?

Hamak beşiklerin 0-9 /0-12 ay arası bir kullanım süresi bulunmaktadır. Çünkü çocuğunuz artık bebeklikten çıkmaya başladığı için daha geniş ve rahat edebileceği bir yatakta uyuması onun gelişimi için daha sağlıklı olacaktır.

Hamak Beşik Modelleri ve Bebek Hamağı Çeşitleri

Bebek hamağı almayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz! Bebek hamağı fiyatları marka, model ve fonksiyonel özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bebeğinizin keyifli bir uyku uyumasını sağlayacak hamak beşik modellerimizden dilediğinizi seçin, hem siz hem de bebeğiniz rahat edin! 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.