sadsad x
asdasd

Bebek Bezi

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Bebekler için en çok tüketilen ürünlerin başında hiç şüphesiz bebek bezleri gelmektedir. Bebeğiniz kendi ihtiyaçlarını gidermeyi öğrenene kadar size bağımlıdır. Yemek, temizlik, tuvalet ihtiyaçları siz ebeveynleri aracılığı ile karşılanır. Bu ihtiyaçların eksiksiz ve en iyi şekilde karşılanması bebeğinizin güven duygusunun gelişimi bakımından da önemlidir. Gün içinde bebeğinizin en çok temas ettiği, en sık ihtiyaç duyduğu ürünlerden olan bebek bezi seçimi de bu yüzden oldukça önemlidirBebekler en az 3 yaşına kadar bebek bezi kullanabilmektedir. Aileler için önemli bir gider kalemi olan bu ürünler bebeğinizin rahatı ve hijyeni kadar sizin bütçenizi de yakından ilgilendirmektedir. Çoğu zaman hem kaliteli hem de bütçe dostu ürünü bulabilmek biraz meşakkatli olabilir. Bu konuda en yakın yardımcınız Minicadde.com en güvenilir markaları ürün çeşitliliği ve avantajlı fırsat paketleri ile size sunarak işinizi kolaylaştırmaktadır. 

Bebek Bezinde Uygun Fiyat ve Kalite Minicadde.com’da!

Bebek bezi denilince ilk akla gelen markalardan olan Prima; Prima Yeni Doğan Bebek Bezi, Prima Premium Care ve Prima Aktif Bebek seçenekleri ile sizlere oldukça geniş ve avantajlı bir ürün yelpazesi sunuyor. Molfix, Sleepy ve Komili gibi diğer bilinir markalarda ekonomik paketleri bu kategoride sizleri bekliyor. Peki bu kadar ürün çeşitliliği ve seçenek arasında bebek bezi satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hazır bebek bezleri pratik olmaları ve eski usul bebek bezlerine kıyasla daha konforlu olmaları sebebi ile günümüzde annelere büyük kolaylık sağlıyor. Bebek bezi seçimi çoğunlukla bebeğinizi tüm gün huzurlu kılacak, onun cildine zarar vermeyecek kriterler esas alınarak yapılıyor. Sıvıyı hapseden, yüksek emiş gücüne sahip, esnek ve hava geçirgenliği olan bezler bebeğinizin gün boyu rahat ve huzurlu olmasını sağlıyor.

Bebek bezi seçerken ilk dikkat edilecek özellik bebeğinizin kilosu ve kaç aylık olduğudur. Çünkü bebek bezleri bebeklerin kilo ve yaş özelliklerine göre tasarlanır. 1-6 arasında değişen numaralar ile satılan bebek bezlerindeki bu rakamlar farklı ebatları temsil etmektedir. Örneğin;

- 1 numaralı bezler genellikle yeni doğan 2 ile 4 kilo arasındaki bebekler içindir.

- 2 numaralı bezler 3-6 kilo arasındaki bebekler için tasarlanan mini boy olarak da bilinen bezlerdir.

- 3 numaralı bezler orta boy olarak geçen 4-9 kg aralığındaki bebekler içindir.

- 4 ve 5 numaralı bezler junior olarak da geçen 7-18 kg aralığındaki çocuklar içindir. 

6 numaralı bebek bezleri  ise 15 kg üstü çocuklar için üretilmiştir.

Kategorimizden bebeğinizin yaş ve kilosuna uygun tüm ebat ve numaralarda bebek bezlerini kolayca bulabilirsiniz. Bebeğinizin kilosuna uygun bebek bezi seçimi önemlidir. Çünkü bebeğinize büyük gelen bir bez sızdırma yaparak bebeğinizi rahatsız edecek, küçük gelen bezler de bebeğinizin cildini sıkacak hareket kabiliyetini kısıtlayacaktır. Sık sık altını kirleten bebekler için bez seçiminde önemli bir kriter de yüksek emiş gücüdür. Emiş gücü yüksek olan bezlerde bebeğinizin altı sürekli kuru kalır ve pişik problemi yaşamazsınız. Bebek bezi seçiminde dikkat edilecek diğer önemli bir nokta bebek bezinin iyi hava alması ve yumuşak olmasıdır. Hava geçiren bezler bakteri oluşumunu önleyerek bebeğinizin narin cildini korur.

Yeni Doğan Bebekler İçin Bebek Bezi Seçimi

Yeni doğan bebekler idrar torbaları küçük olduğu için gün içinde sıklıkla tuvaletini yapar. Bu yüzden altının sürekli değiştirilmesi gerekir. Yeni doğan bebeğinizin narin cildini korumak için anne ve babalar bu dönem bebek bezi seçimine oldukça önem gösterir.

Tek kullanımlık ve sıklıkla altı değişiyor diye en ucuz bebek bezini seçmek elbette ki yanlıştır. Bebeğinizin pişik olmaması için altını sürekli kuru tutacak emiş gücü yüksek ve kaliteli bir bebek bezi tercihi önemlidir.

Bebek Bezi Fiyatları 

Bebeğinizi ve sizi düşünen Minicadde.com en iyi bebek bezi markalarını 15 TL ile 190 TL arasında adet sayısına göre değişen fiyatlarla sizlerle buluşturuyor. Kategorimizden bebek bezi kampanyalarını takip ederek bebeğinizin gün boyu rahat edeceği, cilt dostu güvenilir ürünlerden ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Prima, Molfix, Komili ve Sleepy gibi markalara yer verdiğimiz kategorimizde günlük bez ihtiyacınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.