sadsad x
asdasd

Bebek Arabası

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Bebek arabaları, hava ve çevre koşullarından etkilenmeden bebeğinizi güvenle gezdirmenize yardımcı olan ve size büyük kolaylık sağlayan taşıtlardır. Bebeğiniz ile yapacağınız yürüyüşlerin en konforlu ve güvenilir aracı olan bebek arabası bebeğiniz henüz doğmadan araştırılmaya başlanan en önemli ihtiyaçlardan biridir. Gittiğiniz birçok yere bebek arabası ile bebeğinizi de götürebilir, bebeğiniz uyusa bile endişe etmezsiniz. Çünkü artık birçok bebek arabası bebeğinize tıpkı yatağındaymış gibi bir konfor sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır.

Bebeğiniz yürümeye başlayana kadar hatta yürüdükten sonraki dönemlerde bile size büyük kolaylık sağlayan bebek arabası modellerinden hangisine karar vereceğinizi belirlemeden önce ne sıklıkla ve hangi zeminlerde daha çok kullanacaksınız, yakın zamanda ikinci bir çocuk düşünüyor musunuz gibi soruları kendi içinizde cevaplamalısınız.

Bebek Arabası Modelleri

Bebek arabası modellerini 4 başlık altında toplayabiliriz;

Baston Puset Bebek Arabaları:  Taşıma ve kullanım kolaylığı bakımından şehir yaşantısına en uygun modellerdir. Tek elle açılma ve kapama işlemi ile pratik olan baston puset arabalar kolayca taşınabilmesinin yanı sıra arabanızın bagajında da çok yer kaplamaz, gideceğiniz her yere kolayca taşınabilir.

Travel Sistem Bebek Arabaları: Bebek arabası seyahat sistemi olarak geçen modeller portbebe, ana kucağı ve hatta bazı modellerde oto koltuğu da olacak şekilde tasarlanmış tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veren ve en çok tercih edilen bebek arabası modelidir. Tek seferde bebeğinizin ihtiyacı olacak tüm taşıma ihtiyaçlarına cevap veren bu modeller uzun yıllar kullanma imkanı sunarlar. Eğer sık sık seyahat ediyorsanız bu modellerde bebek puseti bebek arabasından ayrılarak aracınıza takabileceğinden ekstra oto koltuğu masrafından da sizi kurtaracaktır.

3 Tekerlekli Bebek Arabaları: Günlük kullanım için daha çok tercih edilen üç tekerlekli bebek arabaları az yer kaplaması ve hafifliği ile ön plana çıkan modellerdir.

Çift Yönlü Bebek Arabaları: Çift yönlü bebek arabaları modelleri koltuğun çıkarıp takılabildiği bebeğin yönünü ister size dönük ister dışa dönük olarak ayarlayabileceğiniz modellerdir. Bebeğinizin yaşı dolana kadar yüzü size dönük olacak şekilde koltuğunu ayarlayıp gezdirmeniz bebeğinizin her an sizi görerek güven ve huzur içinde gezeceği geziler yapmanızı sağlayacaktır. 1 yaşından sonra çevreye olan merakı ve izleme isteği ağır basacağı için koltuğunu dışa dönük olarak ayarlayabilir ve bebeğiniz ile keyifli geziler yapabilirsiniz. 

Bebek Arabalarının Genel Özellikleri

Birden fazla model ve fonksiyonu olan bebek arabalarının hemen her modelinde olan en belirgin ve standart özellikler; alçalıp yükselebilen koltuk fonksiyonu, koruyucu araba şapkası, 360 derece dönebilen tekerleklerdir. Bunlara ek olarak daha gelişmiş ve kapsamlı özellikler bebek arabasının modeline göre değişebilmektedir. Bebek arabaları bebeğinizin konforunu ve güvenliğini en iyi şekilde sağlamak üzere tasarlanmaktadır fakat burada göz ardı edilemeyecek bir diğer konu da onu kullanan kişinin de günlük hayatını kolaylaştırmasıdır. Hem sizi hem de bebeğinizi rahat ettirmek için bebek arabası alırken nelere dikkat etmeli sizler için araştırdık!

 

Bebek Arabası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi bebek arabası hangisi diye araştırma yapmaya başlamadan önce ihtiyaç duyduğunuz özellikler neler onu bir gözden geçirmeli ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda seçiminizi yapmalısınız. Öncelikle alacağınız bebek arabasını en çok nerelerde kullanacağınıza karar verin. Şehrin düz sokaklarında mı yoksa daha engebeli yollarda mı? Kullanım alanınıza göre tekerleklerin manevra ve süspansiyon özelliklerini araştırıp bu şartlara en uygun modeli seçmelisiniz. Örneğin beton veya kaldırım taşı gibi zeminler için plastik tekerlekli modelleri, toprak, çimen, asfalt gibi farklı zeminler için kauçuk lastikleri olan modelleri tercih edebilirsiniz.

İkiz veya yaş aralığı birbirine yakın ise bebeklerinizin ikiz bebek arabası veya çoklu modelleri seçmenizde fayda bulunmaktadır.  Bebek arabası satın alırken ilk dikkat edilecek özellik bebek arabasının dayanıklılığıdır. Bebeğinizin güvenliği ve konforunu sağlamasının yanında pratik ve kullanışlılığı ile de size günlük hayatta kolaylık sağlamalıdır. Güvenlikle ilgili önemli bir konu da bebek arabasının sahip olduğu emniyet kemeri sistemidir. Emniyet kemeri bebeğiniz tarafından kolay ulaşılabilir veya açılabilir olmamalıdır.

Bebeğinizin konforlu bir yolculuk yapması için seçtiğiniz bebek arabası bebeğinizin vücut yapısına uygun olmalı sırt dayanağı sağlam ve ayarlanabilir olmalıdır. Çok farklı özelliklerde tasarlanan bebek arabalarında bebeğin oturduğu koltuk kısmı genelde yumuşak malzemeden onun en rahat edeceği şekilde üretilir. Burada kumaş yapısına da dikkat etmeli; kumaş cinsi terletmeyen, %100 doğal ve yıkanabilir modelleri tercih etmelisiniz. Geniş ve sağlam bir taşıma sepeti olan model seçerseniz hem bebeğinizin eşyalarını taşımak zorunda kalmaz hem de bebeğiniz ile çıktığınız yürüyüşlerde yaptığınız ev alışverişlerini bebek arabasının taşıma sepetine koyarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Tek elle kolayca katlanıp taşınabilen modeller de bebeğiniz ile yalnız dışarı çıktığınızda büyük kolaylık sunmaktadır. Seçeceğiniz bebek arabasında dikkat edeceğiniz önemli bir özellik de fren sisteminin kalitesinin maksimum düzeyde olmasıdır.

 

En Güvenilir Bebek Arabası Markaları Minicadde.com’da!

En iyi bebek arabası modelleri ve fiyatlarını sunduğumuz bu kategorimizden farklı özelliklerdeki bebek arabalarından dilediğinizi seçin, bebek arabası fiyatlarını karşılaştırın ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olanı hemen sipariş verin!

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.