sadsad x
asdasd

Ana Kucağı

Sıralama seçin

3'lü

4'lü

Ana Kucağı Nedir?

Ana kucakları, doğumdan hemen sonraki önemli ihtiyaçlardan biridir. Yenidoğan bebeklerin kendilerini anne kucağında hissetmeleri için tasarlanan bu ürünler son derece rahat ve konforludur. Bebeğinizin belirli bir gelişim dönemine kadar rahatça taşınmasını ve vakit geçirmesini sağlayan ana kucakları aynı zamanda bebeğinizin içerisinde kendini güvende hissettiği ürünlerdir.

Ana Kucağı Çeşitleri

Ana kucakları ev tipi ve araç tipi olarak 2 şekilde satılmaktadır.

1- Araç Tipi Ana Kucakları: Oto koltuğu olarak da kullanılabilen Araç Tipi Ana Kucakları bebeklerin hem evde hem de arabada rahat bir şekilde taşınmasını ve dinlenmesini sağlamaktadır. Grup 0 oto koltuğu olarak bilinen araç tipi ana kucakları bebeğinizle araç içerisinde güvenle yolculuk yapmanızı sağlar. Burada dikkat etmeniz gereken bebeğiniz 9 kg’ı geçtiğinde yani belli bir gelişim evresi sonrasında daha uygun bir oto koltuğuna geçilmesi gerektiğidir.

2- Ev Tipi Ana Kucakları: Bebeğinize anne kucağında duruyormuş hissi sağlayarak rahatça vakit geçirtir. Böylece siz de evin içinde işlerinizi kolayca halledebilir, bebeğinizi sürekli kucakta taşımak zorunda kalmazsınız. Bebek ana kucakları bebeğinizi uyutmak için, mama yedirirken uygun pozisyonda kalması için, evde bebeğinizi bir yerden bir yere taşırken işinizi oldukça kolaylaştıran faydalı ürünlerdir.

     2.1- Salıncaklı Ev Tipi Ana Kucağı: Bebeklerin en sevdiği şey kucağa alınıp sallanmalarıdır. Sallanan ana kucakları bebeğinizin en sevdiği bu özelliği belli bir ritim ile gerçekleştirir. Salıncaklı ana kucaklarından bazıları bebeğinizin doğal hareketleri ile sallanma özelliğine sahip manuel modeller iken bazıları otomatiktir. Elektrikli ana kucağı olarak bilinen bu modeller müzikli, hareketli oyuncak aksesuarları ile dikkat çeker. Bebeğinizi belli bir ritim ile sallayan bu modeller farklı hız seviyeleri ile ayarlanabilir, uzaktan kontrol edilebilir. Ergonomik tasarımları ve güvenlik kemerleri ile son derece konforlu ve güvenilir ürünlerdir.

     2.2- Titreşimli Ev Tipi Ana Kucağı: Bu modeller sakinleştirici titreşim özellikleri ile bebeklerin rahatlamasını sağlarlar. Titreşimli modellerin bir avantajı da titreşim etkisi ile kolik olan bebeklerin daha rahat gaz çıkarmalarına yardımcı olmalarıdır.

     2.3- Beşikli Ev Tipi Ana Kucağı: Çok fonksiyonlu olan bu modeller özel uyku pozisyonları ile istenildiği zaman beşik olarak da kullanılabilir.

Bebek Ana Kucağı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Bebek ana kucakları almadan önce ilk bilmeniz gereken bu ürünlerin yaşa göre değil ağırlığa göre seçilmesi gerektiğidir. Ana kucakları tasarlanırken bebeklerin yaşına göre değil ağırlıklarına göre tasarlanır. Ergonomik özellikleri bebeğinizin gelişim yapısına, kilosuna uygun olmalıdır ki bebeğiniz ana kucağında rahatlıkla vakit geçirebilsin.

2- Sırt bölümü ayarlanabilir modeller tercih edilmelidir.

3- Oto koltuğu olarak da kullanabileceğiniz bir ana kucağı düşünüyorsanız kaza testi yapılmış ve bu testi geçmiş ürünleri tercih etmeniz gerekir.

4- Tente veya gölgelik de bebeğinizi güneşten, rüzgardan koruyacağı için seçeceğiniz ana kucağında mutlaka bulunmasına dikkat edilmelidir.

5- Ekstra dolgu malzemesi kullanımı, koruyucu boyun pedi, koltuk yapısının ergonomik olması gibi özellikler de bebeğinizin konforu için dikkat etmeniz gereken ayrıntılardır.

6- Bebeğinizin güvenliği için sağlam ve bebeğiniz tarafından kolay açılamayan emniyet kemeri özelliği bulunan modeller tercih edilmelidir.

7- Son olarak malzeme kalitesine bakılmalı, ürün kumaşının pamuklu ve bebeği terletmeyecek yapıda olmasına dikkat edilmelidir.

Ana Kucağı Modelleri ve Fiyatları

Bebeğinizin kucak alışkanlığını azaltan, annelerin evdeki en büyük kurtarıcısı ev tipi ana kucağı modellerine kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Farklı model ve fonksiyonları ile çeşitlilik gösteren ana kucağı fiyatlarından bütçenize en uygun olanı seçerek güvenle satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer seyahatleriniz için de kullanacağınız bir model arıyorsanız oto koltuğu olarak da kullanılabilen modelleri seçmenizi öneririz. Böylece hem evde hem aracınızda kullanma avantajı sağlamış olursunuz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.